לייעוץ ראשוני התקשרו: 077-9965791

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  משמורת משותפת

  בית המשפט לענייני משפחה קובע מגמה חדשה בכל הנוגע במשמורת משותפת מלאה של שני הורים. מדובר בבשורות משמחות בעיקר לאבות שביניכם, משמורת משותפת יכולה להקל עליכם את הוצאות המזונות, ולהביא לשלום בית גם אצל הורים גרושים. הרי אחרי הכל, טובת הילדים לפני הכל. כאן תוכלו לקרוא את כל המידע אודות משמורת משותפת, וכיצד נקבעים דמי מזונות ילדים, אם בכלל יהיו כאלה.

  פסיקה חדשה של בית המשפט העליון שמחייבת את בתי הדין לענייני משפחה, קובעת כי זוג הורים שהסכימו על משמורת משותפת, יעברו מבחן פיננסי, על פי קריטריונים שונים כגון הכנסות שני הצדדים, והאם יש מקורות עזרה ומימון נוספים. במצבים בהם הכנסותיהם של שני ההורים שוות, או הכנסותיה של האם גבוהות יותר, יבוטלו דמי המזונות.

  קביעת גובה דמי המזונות, ועל מי מהצדדים לשלם או לא לשלם זהו החלק הקריטי ביותר בהליך הגירושין. כאן נכנסים לתמונה באופן מובהק הילדים הממוקמים בין שני הצדדים. זכרו תמיד כי טובת הילדים שלכם חשובה לצד השני, בדיוק באותה מידה שחשובה לכם ולכן מצאו את נקודת המפגש ביניכם ותגיעו אליה יחד.

  מהי משמורת משותפת?

  משמורת משותפת הינה חלוקת הזמן באופן שווה בין שני ההורים. בגירושים בהם מעורבים ילדים, הסדר המשמורת יכול להיות אחד הדברים הקשים ביותר שיש להסדיר. אם יש רצון מצידם של שני ההורים להישאר מעורבים בחיי הילדים באופן זהה, ולבית המשפט אין סיבות חשוות להרחיק את אחד ההורים מהתמונה, הפתרון הינו משמורת משותפת מלאה.

  כיצד נקבעים דמי מזונות ילדים במשמורת משותפת?

  גובה דמי המזונות ייקבעו ראשית מהיקף הצרכים של הילדים, ומגובה ההכנסות של האב. פרמטר נוסף שייקבע את גובה דמי מזונות הוא הסדר המשמורת בין ההורים הגרושים. במשמורת מלאה, הילדים נמצאים רוב הזמן עם האם שלרוב מקבלת את המשמורת המלאה. בעוד שהסדר של משמורת משותפת, ההורים חולקים את הזמן עם הילדים באופן זהה ושווה.

  פטור מתשלום מזונות ילדים במשמורת משותפת

  משמורת משותפת פירושה החלטה של בני הזוג לגדל את ילדים ולהיות מעורבים בחייהם באופן שוויוני. כלומר המטרה היא להשאיר את המצב לאחר הגירושין בדיוק כמו שהיה לפני. במקרים כאלה על ההורים להתחלק בזמני השהות עם הילדים חצי-חצי. מדובר במצב מאתגר במיוחד הדורש מההורים להתפשר, ולנהל מערכת יחסים תקינה לטובת הילדים.

  ההמלצה היא להגיע להסכם משמורת משותפת טרם ההגעה לבית המשפט. במצב כזה ההורים יכולים להחליט על אופן גידול הילדים ביחד, ללא התערבות של גורמים נוספים, ולמנוע סכסוכים מיותרים.

  איך יקבע בית המשפט את גובה דמי המזונות?

  כשמדברים על גובה דמי מזונות במשמורת משותפת, מתכוונים למשהו אחרי לגמרי מגובות תשלום דמי מזונות ילדים במשמורת חלקית או מלאה של האם. היום, שלא כמו בעבר לוקחים בחשבון את ההכנסות של האם ובית המשפט יכול לפסוק למשמורת משותפת ללא דמי מזונות ילדים בכלל.

  כמה מזונות משלמים?

  כאמור לעיל, בית המשפט קבע כי בעת משמורת משותפת אין תשלום מזונות. במידה ולא מדובר בהסדר הזה, גובה דמי המזונות תלוי בגורמים רבים. אחד הגורמים הינו המקום בו דנים על המזונות, בית הדין לענייני משפחה או בבית הדין הרבני, גובה ההכנסות של האב והאם, והצרכים של הילדים.

  איך מגישים תביעת מזונות?

  החיים דינאמיים ומשתנים כל הזמן, ייתכן שהסכם הגירושין וגובה דמי המזונות שנקבעו בו לא מתאימים יותר למצב הנוכחי שלכם. ניתן להגיש תביעת מזונות למטרת הגדלתם או הקטנתם לבית המשפט בכל שלב. אך זכרו, כדי שתביעה כזאת אכן תתקבל עליכם להוכיח שינוי משמעותי בנסיבות שגרם למעשה לצורך בשינוי גובה הסכום.

  תביעת מזונות מגישים באמצעות עו"ד מזונות, עורך דין מנוסה מכיר את כל התחום, ויידע אילו הוכחות תידרשו על מנת להוכיח את הנסיבות המוצדקות בפני בית המשפט. נסיבות מוצדקות יכולות להיות מצב רפואי חריג של אחד ההורים או של הילד.

  עו"ד מזונות מומלץ

  משרדו של עורך הדין לענייני משפחה ערן דוידוב הינו אחד המשרדים המובילים בישראל בתחום דיני המשפחה. עורך הדין ערן ועורכי הדין שעובדים איתו מתמחים בייצוג בבית המשפט לענייני משפחה, ובבית הדין הרבני.

  ערן בעל ניסיון רב בתחום דיני המשפחה בכלל והמזונות בפרט, הוא פועל מתוך הבנת הרגישות הכרוכה בגירושין עם ילדים במיוחד, ההשלכות העתידיות שיכולות להיות עליהם, ומאמין כי האפשרות הטובה ביותר לתיק גירושין מנצח היא בדרך השלום.

  לסיכום

  החלק הקשה ביותר בכל תיק גירושין הינו קביעת הסדרי משמורת ותשלום מזונות ילדים. עתיד הילדים שלכם מונח על הכף, ומכאן חשוב להיוועץ בעורך דין מנוסה ומקצועי, בעל אמפתיה והבנת התחום על כל רבדיו. מחפשים עורך דין גירושין? חייגו אלינו עכשיו למספר הטלפון 072-3303347 ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.

  קידום עורכי דין קידום עורכי דין
  דילוג לתוכן