לייעוץ ראשוני התקשרו: 077-9965791

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  12 נקודות חשובות על הסכם ממון

  1. הסכם ממון מטרתו להסדיר מראש ובהסכמה את חלוקת הרכוש בין בני הזוג בעת גירושין.

   

  1. היתרון הגדול בהסכם ממון הוא למנוע סכסוכים בין בני במועד הפרידה והגירושין בענייני חלוקת הרכוש בין בני הזוג.

   

  1. הסכם ממון יכולים לערוך בני זוג נשואים או ידועים בציבור.

   

  1. הסכם ממון בעניין בני זוג נשואים יכול להיערך אף טרם מועד הנישואין, ואז לא נדרש אישור בית המשפט לעניני משפחה אלא ניתן לאשר את ההסכם גם באמצעות נוטריון.

   

  1. הסכם ממון בעת שצדדים נשואים חובה לאשרו באמצעות בית המשפט לעניני משפחה בלבד, אחרת אין לו תוקף משפטי, בהתאם להוראות חוק יחסי ממון.

   

  1. הסכם ממון בעניין ידועים בציבור אין חובה לאשר לפני בית המשפט, ואולם הדבר מומלץ ביותר.

   

  1. האם צריך לעשות הסכם ממון גם בנוגע לנכסים מלפני הנישואין או נכסים שהתקבלו במתנה או בירושה? בהתאם לחוק יחסי ממון נכסים שהגיעו לאחד מהצדדים בירושה, מתנה, או מצויים בידם מלפני הנישואין, אין כלולים במסת הנכסים בעלת חלוקת הרכוש, ושייכים לבן הזוג שקיבל אותם באופן בלעדי. עם זאת, פסיקות רבות בבית המשפט מובילות להכרה הברורה כיום כי מומלץ ביותר להתייעץ עם עורך דין המתמחה בעניני משפחה לצורך עריכת הסכם ממון גם במקרים אלו אחרת בזמן הגירושין יכולות להעלות טענות רבות והסיכון בכך רב.

   

  1. ללא הסכם ממון בעניין נכסים מלפני הנישואין או נכסים שהתקבלו במתנה או בירושה, עלולה להעלות טענה במועד הגירושין כי אילו מהנכסים שיתקבלו בידו של בן זוג אחד הושבחו (לדוג' על ידי שיפוץ או תשלום משכנתא) ברבות השנים ו/או כי נוצרה הסתמכות יחס אליהם, ולכן נוצר שיתוף בנכסים אלו בין בני הזוג.

   

  1. ביטול הסכם ממון שאושר על ידי בית המשפט ונערך על ידי עורך דין המתמחה בעניני גירושין הינו תהליך מורכב ולא פשוט, אך אין זה בלתי אפשרי.

   

  1. ביטול הסכם ממון אפשרי במקרה של חוסר תום לב של אחד מהצדדים או הסתרת נכסים או הטעייה/טעות של אחד מבני הזוג היוצר חובר הוגנות בסיסי בהסכם הממון.

   

  1. הסכם ממון שאושר כדין הינו בעל תוקף משפטי ברור ולכן אישור ועריכת הסכם ממון או העלאת טענות לביטול הסכם ממון מומלץ כי ייעשה על ידי עורך דין המתמחה בענייני גירושין.

   

  1. בכל מקרה כאשר ישנם נכסים/כספים מלפני הנישואין או נכסים/כספים שהתקבלו במתנה או בירושה, ולדוג' דירת מגורים בה מתגוררים הצדדים, מומלץ ביותר, לשני הצדדים, לערוך הסכם ממון, על ידי עורך דין המתמחה בעניני גירושין, ובכך לחסוך לעצמם חיוקי דעות רבים בהמשך הדרך בעת הפרידה.
  קידום עורכי דין קידום עורכי דין
  דילוג לתוכן