לייעוץ ראשוני התקשרו: 077-9965791

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  רישום ירושה

  בהעדר צוואה, נכסיו של אדם עוברים בהתאם לחוק הירושה. קיימים כללים שונים לגבי נכס אישי ומקרקעין, ועורך דין לדיני משפחה מנהל תהליך רישום ירושה בהתאם לחוק. עורך דין ערן דוידוב, מומחה לדיני משפחה וירושה, מלווה ומייצג משפחות בתהליכי מימוש צוואות וירושות.

  מטרת רישום ירושה היא לוודא שהירושה תעבור רק לזכאים

  בהעדר צוואה, עזבונו של אדם עלול לעבור לידי קרובי משפחה שהוא לא הכיר או לא אהב. בן זוג, בת זוג, סנדק, חבר או כל ארגן, אינם זכאים לירושה על פי חוק הירושה, אלא אם כן האדם הותיר צוואה ברורה.

  חוק הירושה אינו קובע את מאפייני הטיפול בילדים קטינים או משאלות הלוויה, ובמקרים אלו, חברים ובני משפחה עשויים לקבל את ההחלטות הקשות ולעשות ניחוש מושכל לגבי מה היו רצונותיו של אדם. אם לאדם נשוי יש ילדים, מסמך רישום ירושה קובע את זכאות בן או בת הזוג על הבית הזוגי.

  הדרך היחידה שבה אדם יכול להיות בטוח שרצונותיו ידועים ומבוצעים היא לקיים צוואה. הידיעה שאנשים אהובים סופקו יכולה לתת שקט נפשי.

  האם יש צורך להיעזר בעורך דין לרישום ירושה?

  למרות שלא מדובר בדרישה משפטית, מומלץ להיעזר בעורך דין לתהליך רישום ירושה ועריכת הצוואה בנוסח ברור. חוסר בהירות יכול להוביל לאי ודאות שיכולה לתת לאנשים את ההזדמנות להתווכח על מה שאדם רצה.

  ייתכן שעורכי דין יצטרכו להיות מעורבים כדי לפתור את המחלוקת או כדי לבסס את כוונותיו של האדם והדבר עלול לעלות ביוקר. עלולים להיגרם עיכובים, שלא לדבר על הסערה הרגשית שיכולה להיווצר בין המעורבים. ישנם גם חוקים שרוב האנשים אינם מודעים להם, שעלולים לפסול את הצוואה.

  מימוש נכסים בירושה

  כדי להשיג נכסים לאחר פטירה, כל שנדרש בדרך כלל הוא להציג מסמך רישום ירושה והעתק מתעודת הפטירה. קרובי משפחה מדרגה ראשונה זכאים לירושה, וכוללים ילדים, אחים, הורים ונכדים.

  עורך דין ערן דוידוב מומחה בדיני משפחה וירושה, עם ותק של 15 שנים בתחום, ומלווה משפחות בתהליכי מימוש צוואות וירושות, עד לחלוקה הוגנת של הירושה.

  בקשה לרישום ירושה - כל המידע

  בקשה לרישום ירושה

  תהליך מימוש ירושה אינו שלם עד שמוגשת בקשה לרישום ירושה; עורך דין ערן דוידוב, מומחה לדיני משפחה וירושה, מלווה משפחוות בתהליכי מימוש ירושות וצוואות, וניהול נכסים בהתאם להוראות הכתובות בצוואות, עד לסיום מוצלח של ההליך.

  הגשת בקשה לרישום ירושה למימוש הצוואה

  לאור ערכם הגבוה של נכסי מקרקעין, חשוב מאוד ליורשים חוקיים להבטיח את הנכס לאחר פטירתו של מי שעל שמו הנכסים רשומים. בקשה לרישום ירושה היא הליך משפטי שמממש בעלות על נכס. הפורמליות עשויות להשתנות בהתאם לאופי הנכס, הזכויות עליו, מספר היורשים החוקיים ואחרים.

  כדי לקבל רכוש בירושה על שם מגיש הבקשה, עליו להוכיח את זכויותיו בירושה. אם קיימת צוואה, התהליך פשוט יחסית; מנהלי עזבון נדרשים לנהל את הנכס בהתאם לצוואה. אך יורשים חוקיים יכולים לערער על הצוואה אם היא מנוגדת לחוק.

  כ. אם הנכס עבר בירושה, והוגשה בקשה לרישום ירושה, דיני הירושה נכנסים לפעולה.

  מימוש ירושה בהעדר צוואה

  בעיות מתעוררות כאשר אין צוואה. במקרים כאלה, המצב הסביר והנוח ביותר שיכול להיווצר הוא שהיורשים החוקיים יחליטו ביניהם ויחלקו את הירושה בהתאם.

  ניתן לצמצם את החלוקה האמורה לכדי כתיבה במונחים של הסדר משפחתי שניתן לציין בהליך בקשה לרישום ירושה, ולחלק את הירושה בהתאם לתנאים הכתובים בבקשה. בדרך כלל, בהיעדר צוואה, חוקי הירושה המתאימים נכנסים לתוקף.

  המסמכים הדרושים

  לאחר שנקבעו המוטבים, הזכויות והחובות שלהם, יש להעביר את הנכס על שמם. לשם כך יש להגיש בקשה לרישום ירושה עם ייצוג של עורך דין לדיני משפחה וירושה. ברוב המקרים, יש צורך בהצגת מסמך הבעלות על הנכס, או הצגת הצוואה עם צו קיום צו או צו ירושה.

  אם אתם זקוקים לליווי של מומחה משפטי בתחום, שילווה אתכם בתהליך המורכב וייצג אתכם בפני הערכאות המשפטיות המתאימות, צרו קשר עם משרד עורך דין ערן דוידוב, שיש לו ותק של 15 שנים בתחום, והוא יסייע לכם בהעברת הנכס על שמכם.

  שאלות ותשובות בנושא רישום ירושה

  שאלה- האם צריך עורך דין לצורך רישום ירושה?
  תשובה – בעיקרון כל אחד יכול להגיש בקשה לרישום ירושה, אבל כמובן מומלץ להתייעץ לפני כן עם עורך דין צוואות וירושות לצורך רישום הירושה, כדי לבחון את היורשים הנכונים על פי הוראות חוק הירושה

  שאלה- האם רישום דירה על שם היורשים נעשה באופן אוטומטי?
  תשובה- רישום דירה או כל נכס אחר על שם היורשים ייעשה על פי צור הירושה או צו קיום הצוואה ולכן יש לקבל ייעוץ משפטי מקדים ואז לבצע את הרישום.

  קידום עורכי דין קידום עורכי דין
  דילוג לתוכן