לייעוץ ראשוני התקשרו: 077-9965791

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  איך תבצעו חלוקת רכוש בגירושין ותשמרו על שלום בית?

  במשך שנים, ניהלתם יחד חיים משותפים המושתתים על אמון, ביטחון, אהבה וכבוד הדדי. גם כעת, כאשר אתם עומדים לפני סיום הזוגיות, אין שום סיבה שהדברים יתנהלו אחרת. גירושין הם אף פעם לא פשוטים והמטען הרגשי המתלווה אליהם עשוי להיות כבד. עם זאת, חשוב שנזכור כי תהליכים המסתיימים בצורה מיטיבה, ללא טינה ומאבקים מכוערים, יאפשרו לשניכם לעבור אל השלב החדש בחייכם ברגל ימין ועם הרבה כוחות הנדרשים לתהליך ההתחדשות הזה.

  כשזה מגיע למורכבויות בהליך, אין ספק שסוגיית חלוקת רכוש בגירושין היא אחת מהבולטות והטעונות ביותר. כדי להבטיח שהדברים יתנהלו על הצד הטוב ביותר, חשוב להסתייע בשירותי עורך דין גירושין מנוסה ומיומן. עורך הדין ערן דוידוב מציע כמה נקודות שחשוב להחזיק בראש לאורך התהליך.

  לשמור על כנות ותקשורת פתוחה

  אמון הוא עמוד היסוד עליו מושתתת זוגיות. הדבר נכון באותה המידה להליך גירושין נטול דרמות. זהו לא הזמן להסתרות, התחכמויות וניסיון למצוא שבילים עוקפים. עורך דין גירושין מנוסה, יזהה במהירות כל ניסיון להסתיר נכסים וחסכונות והדבר עשוי לגרור אחריו השלכות עגומות ולפגוע קשות ביחסי האמון המבטיחים כי התהליך יתנהל ברוח טובה ובאופן ראוי. כאשר יש ילדים בתמונה, חשיבות הכנות והתקשורת מקבלת אף משנה תוקף. לכן, חשוב שנציג כבר בשלב הראשוני ביותר את המצב כפי שהוא.

  מומלץ לבצע חלוקת רכוש בגירושין בתהליך גישור

  ההחלטה על חלוקת הרכוש אינה חייבת להתקבל בבית המשפט. במקרה בו בני הזוג מגיעים להסכמה הדדית ביניהם, ברוב המקרים יאשר בית המשפט את ההסכם ללא כל צורך בדיונים ארוכים ומייגעים. לכן, מומלץ בחום לפנות לעורך דין המתמחה בגישור בתחום המשפחה ולהגיע להסכם מבעוד מועד. עורך הדין יסייע לכם במיפוי כלל הנכסים, בהערכת שוויים ובחלוקה הוגנת ומותאמת להעדפות והצרכים שלכם.

  הגדירו בשלב מוקדם מה נועד לחלוקה ומה נשאר איתכם

  בכל תהליך חלוקת רכוש בגירושין ישנה הבחנה בין רכוש משותף ורכוש נפרד. הרכוש הנפרד עשוי לכלול נכסים שהתקבלו בירושה או כמתנה, רכוש שנרכש לפני היכרות בני הזוג או נכסים שנרכשו לאחר פרידת בני הזוג. רכוש מסוג זה לא ייכלל בחלוקת הרכוש וחשוב שהדברים יובהרו מהרגע הראשון בצורה ברורה.

  עם זאת, כל נכס שנרכש על ידי בני הזוג או שהרוויחו אותו במהלך חייהם המשותפים – מהכנסות ותשואות השקעה ועד לנכסים ומתנות – מקרקעות ועד לטבעת הנישואין – יהווה חלק מהרכוש המיועד לחלוקה.

  אך טבעי שנרגיש שישנם פריטים בעלי משמעות רגשית עבורנו שנרצה לשמור. אלו עשויות להיות יצירות אמנות, תמונות או מזכרות מטיול בלתי נשכח. חשוב שנסתייע בעורך דין גירושין שיהיה קשוב ורגיש להיבט זה בגירושין ויסייע בתיווך הצרכים הללו בין בני הזוג בתהליך החלוקה.

  עורך הדין ערן דוידוב מזמין אותך לליווי קשוב, תומך ובגובה העיניים שיבטיח שכל תהליך הגירושין יעבור בצורה מכבדת ובת קיימא. כדי לתאם פגישת ייעוץ עם עורך דין גירושין מיומן עוד יום, ניתן להשאיר פרטים באתר.

  קידום עורכי דין קידום עורכי דין
  דילוג לתוכן