לייעוץ ראשוני התקשרו: 077-9965791

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  עריכת צוואה

  לאורך כל חיינו אנו מקדישים משאבים רבים ומחשבה מעמיקה ומגייסים לצידנו מומחים שיסייעו לנו להעניק למשפחתנו את ההזדמנויות הטובות ביותר ליציבות ולביטחון. אנו רוכשים ביטוחים ומקימים תוכניות חיסכון שיאפשרו לנו לקבל מענה לכל תרחיש בחיינו.

  עם זאת, לעתים קרובות איננו מקדישים מחשבה דיה מה נעשה די להבטיח ביטחון ליקרים לנו גם לאחר שנסתלק מן העולם. בין אם המחשבה על היום הזה מרתיעה אותנו או אם כלל איננו מעלים על דעתנו את חשיבות התהליך, אין ספק כי עריכת צוואה היא אחד התהליכים המשפטיים החשובים ביותר שנעשה.

  פנייה לעו"ד צוואות תאפשר לך לתכנן את עתיד המשפחה בצורה אופטימלית, לתכנן את האופן בו נכסיך ינוהלו באופן אידיאלי ובהתאם לרצונך ולוודא כי שאיפותיך ובחירותיך יכובדו ויעוגנו משפטית. משרד עורכי הדין ערן דוידוב מלווה משפחות רבות בישראל ומעמיד לרשותן אוצרות בלומים של ידע וניסיון בתחום כדי להבטיח שיוכלו למצות את המיטב מתהליכי עריכת הצוואה.

  מהי צוואה?

  הצוואה היא מסמך משפטי המפרט ומעגן מבחינה חוקית את כלל ההנחיות שברצונך להשאיר ליורשיך על האופן בו יחולק עיזבונך. הוראות הצוואה עשויות להיות טכניות לחלוטין כמו אחוזי החלוקה בין היורשים השונים, אך הם עשויים להיות גם מורכבים ביותר.

  נוכל למשל להורות כי הדירה שהורשנו לילדנו תהיה למגורים בלבד ולא יהיה באפשרותו להשתמש בה להשקעה. ניתן לפתוח קרנות וחסכונות המיועדים ללימודים, לטיפול רפואי או לכל מטרה שתוגדר. כך, באמצעות עריכת צוואה ניתן להבטיח שעיזבוננו ינוהל בדיוק באותו האופן בו היינו מנהלים את נכסינו, אם היינו עודנו בחיים.

  אופן עריכת הצוואה מוגדר תחת חוק הירושה התשכ"ה-1965. כדי להבטיח שהצוואה שלך תהיה תקפה ולא יעלו התנגדויות בהמשך הדרך, חשוב שנוודא כי אנו עורכים אותה על פי הוראות החוק. לכן, היוועצות בעו"ד צוואות במהלך התהליך כולו עשויה להיות קריטית.

  מדוע חשוב לערוך צוואה?

  עריכת הצוואה היא למעשה הצעד המרכזי והבלעדי על מנת להבטיח שרצונך ייעשה אחרי פטירתך מן העולם. ללא צוואה, יחול על עיזבונך הדין החל תחת חוק הירושה. במסגרת חוק זה, עיזבונך יחולק בין שאריך המיידיים כהגדרתם בחוק שווה בשווה.

  גם אם הנחיה זו תואמת את רצונך, עדיין חשוב שנערוך צוואה. כאשר ישנן מסמך חתום ורשמי שנערך על ידך, רצונך ברור ומוחלט באופן שאינו משתמע לשתי פנים. כך אנו יכולים למנוע מחלוקות, סכסוכים והתנגדויות בין היורשים בהמשך הדרך ולהבטיח כי חלוקת הירושה תתבצע בנועם ובאופן מכבד.

  אלו רק כמה מהאירועים בהם עריכת הצוואה יכולה למנוע עוגמת נפש רבה:

  • באפשרותך למנות בצוואה מנהלי עיזבון שינהלו עבור יורשיך הקטינים את נכסיהם באופן שישמור על האינטרסים שלהם עד שיגיעו לגיל בוגר.
  • הדין החל אינו מזכה ידועים בציבור בירושה. עריכת צוואה משותפת עשויה למנוע מצב זה.
  • לעתים קרובות חלוקת העיזבון נעשית סבוכה ומורכבת כשקיימים ילדים מנישואים שניים לצד ילדים מהנישואים הראשונים. עריכת צוואה בליווי עורך דין בעל ניסיון בסיטואציות מסוג זה תאפשר לך להסדיר את עיזבונך בהתאם לרצונך ללא סרבולים מיותרים.
  • כדי להבטיח כי גם ידועים בציבור יהיו זכאים לירושה, חשוב לערוך את הצוואה במשותף.

  סוגי צוואות

  חוק הירושה מגדיר ארבע סוגי צוואות תקפות:

  צוואה בעדים

  זוהי ללא ספק הצוואה הנפוצה ביותר והיא נחשבת לאמינה והקבילה ביותר. ניתן לערוך אותה בדפוס או בכתב יד, אך החשוב ביותר הוא להבטיח כי היא נערכת ונחתמת בנוכחות שני עדים הדוברים את שפת המצווה וכי הם יצהירו כי ראו אותו עורך וחותם אותה ויחתמו על תצהיר זה בכתב ידם.

  צוואה בכתב יד

  צוואה בכתב יד דורשת אסמכתאות ספציפיות כדי להיחשב תקפה. בראש ובראשונה, הצוואה חייבת להיכתב בכתב ידו של המצווה בלבד והוא אינו רשאי להכתיבה לאחר. על הצוואה לשאת חתימה ותאריך בעמוד האחרון של הצוואה ואלמנטים אלו הם למעשה היחידים שיכולים להוכיח את מהימנות המסמך.

  צוואה זו נפוצה כאשר אדם מבקש להותיר צוואה ללא עורך דין ומבלי לערב את בני המשפחה. לעתים קרובות עשויות לעלות התנגדויות עקב אופייה הבעייתי של הצוואה.

  צוואה בפני רשות

  צוואה זו אינה נערכת מול עדים, אלא מול רשות משפטית שהוגדרה בחוק הירושות. הרשות תערוך פרוטוקול ותתעד את הצוואה כפי שהיא נקראת על ידי המצווה ולבסוף יחתום המצווה על תצהיר כי הצוואה אכן מממשת את רצונותיו. רשות מוכרת זו עשויה להיות אחת מהאפשרויות הבאות:

  • שופט.
  • רשם בית המשפט או רשם הירושות.
  • דיין רבני.
  • נוטריון.

  צוואה בעל פה ("שכיב מרע")

  צוואה זו מלווה את העם היהודי כבר מימי קדם ומעוגנת בהלכה. מדובר בצוואה "לשעת חירום" הנערכת כאשר אדם ניצב אל מול מותו ומבין שטרם מסר את צוואתו האחרונה. ככל שלא נשקפת סכנת חיים ברורה ומיידית בעת עריכת הצוואה, לא תיחשב הצוואה כתקפה.

  המצווה יכתיב את הצוואה בפני עדים בעל פה ואלו ירשמו אותו בזיכרון דברים ויפקיד בידי רשם הירושות. הצוואה תאבד את תוקפה באופן אוטומטי אם המצווה ייוותר בחיים 30 יום לאחר מועד עריכת צוואה בעל פה.

  מי פסול לערוך צוואה?

  עריכת צוואה דורשת מהמצווה להיות במצב נפשי וקוגניטיבי תקין. ככל שהצוואה לא תיערך אשר המצווה בדעה צלולה, עשויה אמינותה להיות מוטלת בספק. יש לוודא כי העדים בצוואה אינם יורשים או בעלי עניין בה ובמידת הצורך, להמציא חוות דעת רפואית שתוכיח מעבר לכל ספק כי מצבו של המצווה מאפשר לו לערוך צוואה כחוק.

  עריכת צוואה עם עורך דין צוואות

  בבואנו לבחור עורך דין לעריכת צוואה מחיר השירות עשוי להיות אלמנט שינחה אותנו. חשוב שנזכור, מדובר במהלך שיגדיר באופן מקיף את האופן בו היקרים לך ייהנו מהעתודות שבנית למשך כל חייך.

  כדי להבטיח שהדברים יתנהלו על הצד הטוב ביותר, חשוב שנשקיע באיש המקצוע האמין ביותר ולא ניתן לעלויות להנחות אותנו. עם משרד עורכי דין המתמחה בדיני המשפחה ובעל רקורד הצלחות עשיר, יש לנו את הביטחון כי עיזבוננו יופקד בידיים הטובות ביותר.

  למה איתנו?

  משרדנו פועל בתחום הירושות במשך שנים רבות, צבר ניסיון חשוב בתיקים מורכבים ביותר ויצר תקדימים משמעותיים בתחום, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו עוד היום ולהתחיל לנהל את עתידך עם סיוע מקצועי ואמין.

  קידום עורכי דין קידום עורכי דין
  דילוג לתוכן