לייעוץ ראשוני התקשרו: 077-9965791

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  על גירושין, ומה שביניהם

  הליך הגירושין שבפתח הוא תחילתו של מסע פרידה מאתגר לשני בני הזוג. החיים משתנים מקצה לקצה, מפרידים משק בית אחד ומפצלים אותו לשניים. לפרידה של בני זוג נשואים יש השלכות רבות על תחומי החיים של כל הנוגעים בדבר, ולכן יש לבצע את ההליך בדרכי שלום, והגינות, במיוחד כשיש ילדים באמצע.

  החלק הקריטי בתהליך הגירושין – תהליך פתיחת התיק

  כאשר בני זוג נשואים מחליטים על פרידה, הם מתחילים למעשה בתקופה מאתגרת בחיים שלהם. עליהם להחליט עוד בהתחלה האם הם רוצים שמסע הגירושין שלהם יהיה חיובי ככל הניתן, או להיגרר למלחמות מיותרות שאף אחד אף פעם לא ניצח בהם.

  הליך הגירושין בישראל מתחיל עם פתיחת תיק הגירושין, בישראל ניתן לבחור האם להתדיין בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה. עליכם לדעת כי הגט יתקבל רק בבית הדין הרבני, ואילו תביעות הגירושין יכולה להיות גם בבית הדין הרבני וגם בבית המשפט, לשיקול בני הזוג.

  את פתיחת התיק יבצע רק אחד מבני הזוג, בן הזוג שיחליט לפתוח את התיק הראשון הוא זה שיחליט גם באיזה בית דין יתנהלו הדיונים, בית המשפט האזרחי או בית הדין הרבני.

  פתיחת תיק גירושין ברבנות

  ישנם כל מיני מחלוקות לגבי נישואין וגירושין בבית הדין הרבני, למשל תיק גירושין ברבנות ניתן לפתוח בבית הדין הרבני האזורי הממוקם באזור המגורים המשותף האחרון של בני הזוג. השאלה האם מדובר בהסכמה משותפת של בני הזוג להתגרש או שמדובר ברצון חד צדדי רק של אחד מהם, תשפיע על אופן פתיחת התיק.

  כשמדובר בהסכמה משותפת של שני בני הזוג, ואין התנגדויות לרוב הרבנות תאשר את הבקשה לגט של בני הזוג. זכרו את הכלל- כל עוד אין הסכמה של בני הזוג, מבחינת הרבנות יש סיכוי לשלום בית וזאת ההעדפה שלהם. כשמדובר ברצון חד צדדי, על הצד הדורש את הגט להסביר את הסיבה לבקשה, והאם נעשו צעדים כלשהם לשלום בית.

  פתיחת תיק גירושין בבית המשפט לענייני משפחה

  לבית המשפט לענייני משפחה מוגשת תביעות לאופן חלוקת הרכוש וכן למשמורת הילדים. את התביעה בני הזוג יגישו בבית המשפט הקרוב למקום מגוריהם. כל תביעה לבית המשפט יש להגיש בנפרד, ועליה להיות מפורטת. היא צריכה להכיל את פרטי בני הזוג, העובדות המרכזיות והאם יש להם ילדים משותפים.

  בנוסף, יש לציין האם הוגשה תביעה לבית הדין הרבני. לאחר הגשת התביעה בבית המשפט, על בן הזוג שהגיש את התביעה לעדכן את בן הזוג השני בדבר התביעה.

  עורך דין לענייני גירושין

  עורך דין גירושין טוב הוא עורך דין שיאפשר לכם להביע את כל הצרכים, הרצונות והחששות שלכם. עורך הדין ערן דוידוב מאמין שהקשבה אמיתית לצרכי הלקוח והפגנת יצירתיות הם המפתח להצלחה וניהול נכון של תיק גירושין. בנוסף, עוד בענייני גירושין מבין את המשקל שיש לו על התהליך המאתגר, ולכן חשוב שהוא יאמין בפתירת אי הסכמות שיהיו בדרך, ובתהליך נקי כמה שיותר.

  מחפשים עו"ד לענייני גירושין? חייגו אלינו עכשיו למספר 072-3303347 ונשמח לעמוד לשירותכם בתקופה המאתגרת הזאת.

  קידום עורכי דין קידום עורכי דין
  דילוג לתוכן