לייעוץ ראשוני התקשרו: 072-3303347

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  סעדים זמניים כל מה שחשוב לדעת

  סעדים זמניים כלי בעל חשיבות

  כך למשל, ניתן להוציא צווי עיקול ומניעה לאור חשש ממשי להברחת רכוש בנוגע לרכוש המשותף של הצדדים, צווי מניעה בנוגע למעבר מגורים בעיר אחרת בנושא משמורת הילדים, סעד זמני של מזונות זמניים לילדים, צווי מניעה ועיקול לאור חשש ממשי להברחת רכוש בנוגע לתביעות בעניני ירושה, ועוד.

  בעת קבלת ייעוץ משפטי בסיסי, חובה לשקול הגשת בקשה לסעדים זמניים לבית המשפט, בנושא הרכוש ו/או המזונות המשמורת, על מנת למנוע פעולות בלתי הפיכות על ידי אחד מהצדדים, אשר יובילו לנחיתות ממשית בהמשך ההליכים המשפטיים.

  במסגרת הייעוץ המשפטי חובה לבחון כלל הנסיבות הרלוונטיות, ובמקרה הצורך לבצע באופן מידי פעולות בסיסיות הדרושות על מנת למנוע פגיעה ברכוש המשותף, לדוגמא, בחשבון בנק משותף, ובמקביל לבחון אפשרות לקבלת סעדים זמניים לבית המשפט.

  נזכיר, כי סוגיית חלוקת הרכוש בין בני זוג יוצרת לעיתים את המחלוקת הכי קשה לגישור בין בני זוג, היות וכוללת נכסים משמעותיים ביותר כגון דירת מגורים, זכויות כספיות, זכויות סוציאליות אשר נצברו במשך תקופה ארוכה, מתנות שניתנו על ידי הורי בני הזוג, ירושות שהתקבלו לידי אחד מבני הזוג, ועוד.

  פגיעה חד צדדית ברכוש המשותף של בני הזוג על ידי אחד מבני הזוג, יכולה להחריף את הסכסוך המשפחתי וכן ליצור יתרון לצד אחד, ויש למנוע אותה מבעוד מועד וכן לנקוט בצעדים בסיסיים וחשובים אחרים.

  נוסף על כך, החל מיולי 2017 נכנס לתוקף החוק להסדר התדיינות בין בני-זוג, התשכ"ט-1969, המונע, לתקופה מסוימת, הגשת תביעה לבית המשפט או לבית הדין הרבני. ואולם, חשוב לזכור, כי אין בהליך יישוב הסכסוך בכדי למנוע הגשת סעדים זמניים על מנת למנוע פעולות חד צדדיות של אחד מבני הזוג, כגון הטלת צווי עיקול ו/או צווי מניעה במקרה של הברחת רכוש, מעבר מקום מגורים, רישום לבית ספר ועוד.

  בנוסף, ניתן לפנות לבית המשפט לצורך קבלת מזונות זמניים בכל אותה התקופה שבה מתקיים הליך יישוב הסכסוך.

  לסיכום, סוגיית הסעדים הזמניים הינו בעל משמעות רבה להמשך ההליך, ומומלץ לקבל ייעוץ משפטי מקיף בדבר הזכויות המשפטיות בכל אחד מהנושאים הרלוונטיים.

  לייעוץ ראשוני התקשרו:
  072-3303347

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:
   עו"ד גירושין וצוואות

   עו"ד ערן דוידוב מתמחה למעלה מ-15 שנים בתחום דיני המשפחה והירושה, לרבות ייצוג משפטי בבית המשפט לעניני משפחה ובבית הדין הרבני.

   משרדנו מעניק שירות אישי, לאורך כל הייצוג המשפטי, ולאור ניתוח מקצועי, עובדתי ומשפטי גם יחד, ובחינת כלל השיקולים הרלוונטיים, נבחרת אסטרטגיה משפטית, המתאימה להשגת כלל המטרות, יצירתית, התפורה למידות הלקוח או הלקוחה, והמבטיחה ניהול מקצועי, יצירתי ומיטבי של התיק המשפטי.

   משרדנו דואג לשיתוף ועירוב הלקוח או הלקוחה בהתקדמות ההליך, ומתן הסברים ועדכונים שוטפים, זאת בין היתר, על מנת לבחון מחדש, בכל עת, התקדמות ההליך בהתאם למטרות ולאינטרסים שהוסכמו ונבחרו במשותף, תוך שימת הדגש על חשיבה מקורית, יוזמת, יצירתית, חדשנית, על מנת להעניק הייעוץ והייצוג המשפטי המקצועי המירבי.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן