לייעוץ ראשוני התקשרו: 077-9965791

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  סכסוך משפחתי

  אין ספק שאחת הזירות המשפטיות הכואבות והרגישות ביותר היא הזירה המשפחתית, מה שנקרא סכסוכי משפחה. ברור לכל שכל אחד אשר חווה סכסוך משפחתי, חווה קרע עצום שיכול להשפיע על חייו מאותו שלב והלאה, יכול לשנות את מסלול חייו ולגרום לו נזק רב.

  כשאנחנו מדברים על סכסוכי משפחה, בדרך כלל אנחנו נוהגים לדבר על סכסוך בין הורים, סכסוך משמורת, דברים שמובילים או קשורים אל משרד עו"ד גירושין. אך לא כך הדבר תמיד, לעיתים קרובות מדובר על סכסוכי משפחה רחבים יותר, למשל סכסוכים בין הורים לילדים או בין אחים או אחיות. זה יכול להיות סכסוך עסקי, סכסוך ירושה, סכסוך שקשור לטיפול בהורים מבוגרים ועוד.

  אין ספק שהסכסוך הבעייתי והקשה ביותר הוא סכסוך משפחה שקשור לבני זוג ומוביל לגירושים. הסיבה שסכסוך זה נחשב לקשה ביותר היא, שסכסוך זה נוגע בעצב העדין ביותר ממנו מושפעים הילדים. בדרך כלל כשיש סכסוך משפחה בין בני זוג, זה מוביל להתפרקות התא המשפחתי, ולהחלטה היכן יגורו הילדים.

  אומנם עדיין קיימת חזקת הגיל הרך הקובעת כי ילדים עד גיל 6 יהיו במשמורת האם, אך כיום ישנה מגמה חדשה הבאה לידי ביטוי בפסיקת בתי המשפט, והאב יכול לעתור להסדרי ראיה שוויוניים, למשמורת מלאה או חלקית עליהם, בשלב זה ייתכן ויתחיל סכסוך משמורת והסדרי ראיה. במקרה כזה הדבר יכול לגרום לנזק קשה לא רק לבני הזוג אלא גם לילדים שעומדים באמצע.

  בדרך כלל, סכסוך משמורת נמצאת תחת אחריות של משרד עו"ד גירושין, לרוב נהוג להשתמש באותו עורך דין שטיפל בתיק הגירושים מלכתחילה, כך יש רצף בתהליך. במקרה כזה יש לבחון את היכולת ההורית של בני הזוג, עד כמה הצד השני באמת יכול לשמש הורה לדוגמא ויכול לתפקד כהורה.

  לכך יש להוסיף את השאלה הכלכלית, האם ביכולתו להעניק לילד את כל הצרכים שלו, וכן יש לבחון האם הסביבה שהוא מעניק לילד היא סביבה מתאימה. הכל על פי עיקרון טובת הילד. מן הסתם, סכסוכי משפחה הם לא דבר קל, אך ניתן להימנע מהם ו/או למקסם התוצאות עם מתנהלים נכון מבחינה משפטית וגם בתוך מערכת היחסים שבין בני הזוג או בני המשפחה.

  לסיום, אם אתם מחפשים משרד עו"ד גירושין אשר ייצג אתכם בסכסוכי גירושין, אתם מוזמנים לפנות אלינו. אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שלב. משרדו של עו"ד ערן דוידוב, מייצג לקוחות רבים בסכסוכי משפחה, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך המייל או בטלפון ותוך זמן קצר נעמוד לרשותכם.

  סכסוכי משפחה בצל הקורונה

  תקופת הקורונה זימנה סיטואציות ומצבים לא פשוטים שאף משפחה לא צפתה ולא מכירה את ההתנהלות בהם. שהייה ממושכת של כל בני המשפחה בבית, סגירת מקום העבודה של אחד או שני ההורים ויציאה לחופשה ללא תשלום, סגירת מוסדות הלימוד ואיסור מפגשים עם חברים ובני משפחה והגרוע מכל – אי ודאות גדול מאד בנוגע למצב הכלכלי של כל משפחה, כמעט.

  התוצאה – לא מעט לחץ ומתח נפשיים, מחשבות קשות אודות העתיד וחוסר ידיעה מה עומד לקרות ואיך אפשר יהיה להתגבר על המשבר הזה, ברמה האישית והמשפחתית, כמו גם החברתית והלאומית. לא מעט סכסוכים משפחתיים התעוררו וכעת, עם שחרורן האיטי של המגבלות – צריך לדעת מה לעשות ואיך הכי נכון לטפל במשקעים שנוצרו.

  סיר לחץ משפחתי

  לא פשוט להיות בבית במשך הרבה מאד שעות. גם מי שנהנה מחברתם  של ילדיו עלול למצוא את עצמו ללא רגע אחד לעצמו וללא ספק סף העצבים עלול לעלות. אין ספק שמדובר בתקופה מאתגרת במיוחד ואם לא מוצאים את הדרך להתנהל בה בצורה מיטבית, חיובית וטובה – המשקעים עלולים להישאר.

  כבר בתחילת התקופה העריכו מומחים רבים להתנהלות משפחתית כי צפוי גל של מקרי גירושין ופירוקי משפחות בשל תקופת הקורונה ואכן לא מעט פעמים קל להישאב לרגשות השליליים ולתחושות של חוסר פירגון.

  יחד עם זאת – הדבר החכם (גם אם הקשה והמורכב) יותר לעשות – הוא לשמור על התא המשפחתי, לראות בתקופה מאתגרת זו הזדמנות לחיזוק הקשורים המשפחתיים, למצוא אתגרים מעניינים שיעזרו לצלוח אותה בקלות רבה יותר ולאחר שכל זה יסתיים – להסתכל בגעגועים אל תקופה שמקווים שלא תחזור יותר.

  קבלת ייעוץ מאנשי מקצוע כצעד מנע

  גם מי ששוקל לפרק את החבילה המשפחתית שלו בשל ההשפעות החברתיות של מגפת הקורונה – טוב יעשה לו יקבל ייעוץ מקצועי מאנשי מקצוע מהתחום של ענייני משפחה – עורכי דין או מטפלים משפחתיים.

  כך יהיה קל יותר להבין את ההשלכות האמיתיות של פירוק המשפחה ויתרה מכך – יהיה נהיר הרבה יותר לראות ולהבין שאין זה מוצדק וככל והתקופה אכן קשה ולא פשוטה – אין עוררין על כך שאחריה יגיעו ימים הרבה יותר טובים, של רווחה כלכלית ופריחה משפחתית.

  מזג האוויר האביבי גם הוא תורם לשיפור מצב הרוח, להעלאת המורל ולחיזוק הרצונות לשמור על התא המשפחתי ולא, דווקא בתקופה שכזאת, לחפש דרכים לשבור אותו או לפרק אותו. בל נשכח שפירוק התא המשפחתי בתקופה מאתגרת יביא איתו תקופת הסתגלות הרבה יותר ארוכה עבור הילדים צעירים, מה שישאיר בקרבם חותם נפשי ורגשי למשך הרבה מאד שנים.

  התנהגות בצורה בוגרת ואחראית

  זה בהחלט לא פשוט אך אין ברירה. גם ההורים, שהם האנשים הבוגרים שבמשפחה נמצאים כרגע בתקופה שהם לא מכירים ולא בהכרח יודעים איך להתנהג בה. כל מה שהיה בטוח וממשי הפך ל-לא ודאי במקרה הטוב או אפילו ל-לא קיים, במקרה הפחות טוב (שקט כלכלי, עבודה יציבה ועוד).

  חשוב מאד לזכור שמדובר בתקופה זמנית שתחלוף וכאשר מתכוננים לתקופה טובה שתגיע אחריה – הרבה יותר קל ונוח לדמיין את החיים שאחרי. כדאי לעשות מאמץ ולמצוא את הדרכים לקבל שקט נפשי לבד מדי פעם, להשאיר את הילדים עם בן או בת הזוג או פשוט להיכנס לחדר ולסגור את הדלת על מנת לסדר את המחשבות ולהבין שתוך פרק זמן קצר – הכל יהיה הרבה יותר טוב.

  כל אלה יסייעו מאד לצלוח את התקופה ולשמור גם על הזוגיות וגם על התא המשפחתי.

  יישוב סכסוך משפחה

  אחד הנושאים הרגישים והקשים ביותר בתחום המשפט והחברה, הוא סכסוך במשפחה. זה יכול להיות סכסוך בין בני זוג, עם ובלי ילדים, סכסוך אחים, סכסוך בין הורים לילדים וכן הלאה. לא משנה באיזה סכסוך מדובר, הרי שמדובר בנושא רגיש ולא נעים, שטומן בחובו לא מעט אמוציות ומעלה שאלות לא פשוטות אצל כל הנוגעים בדבר בנוגע ליישוב סכסוך משפחה.

  סכסוכי משפחה יכולים להיווצר על מגוון רחב של דברים, החל מסכסוכים בין בני זוג, סכסוכים שמובילים לגירושים, דבר שיכול להיות טראומתי, הן עבורם והן עבור הילדים כמובן, זה יכול להיות סכסוך עסקי, סכסוך על ירושות, סכסוך כספי וכל סכסוך שקיים בעולם שבחוץ, יכול להיות גם בתוך המשפחה.

  מאחר ומדובר באנשים מאוד קרובים, אנשים שחיים ביחד, אנשים שקשורים אחד לשני ברגשות  ובצורות אחרות, הרי שלא מדובר בעוד סכסוך רגיל, ומכאן שגם דרך הפתרון שלו היא שונה. יישוב סכסוך משפחה הוא תחום שעומד בפני עצמו בעולם המשפט והפרקטיקה של פתרון סכסוכים, ולו בגלל שמדובר על אנשים שיש להם קשר אחד לשני, אנשים עם רגשות אחד כלפי השני, היסטוריה משותפת ועוד.

  יישוב סכסוך משפחה בנוי על מספר רגליים, כפי שניתן לראות מיד. ראשית, שני הצדדים אמורים להכיר בכך, שלא מדובר בסכסוך רגיל, לא מדובר בסיטואציה בה עומדים שני זרים או שני אנשים שיש ביניהם קשר עסקי וצריכים למצוא פתרון לסכסוך שלהם. מדובר על סכסוך בין שני אנשים בני אותה משפחה, ולכן הם צריכים לרצות ולמצוא פתרון ולא בהכרח לנצח אחד את השני.

  שנית, שני הצדדים צריכים להכיר שיש להם היסטוריה משותפת והקשר ביניהם אמור להימשך. לא משנה אם מדובר בבני זוג או אחים, ברמות מסוימות, רמת הקשר ביניהם תימשך גם אחרי שיפתרו את הסכסוך ביניהם.

  שלוש, עליהם להכיר בכך שיש עוד נפגעים מהסכסוך. ילדים, הורים, אחים ואחיות, בני משפחה נוספים. לכן יישוב סכסוך משפחה הוא לא רק עבור מי שהסתכסך אלא עבור כולם.

  ארבע, סכסוך במשפחה פוגע קודם באנשים שמסוכסכים, למען עצמם, גם אם לא מדובר בהשלמה שתוביל חזרה לחיים משותפים, רצוי מאוד לפתור את הסכסוך.

  אם אתם מתמודדים עם סכסוכי משפחה, זה הזמן לפנות אלי, עורך דין לענייני משפחה ערן דוידוב. אני אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שלב. אשמח לעזור לכם לפתור את הבעיה אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון או דרך אתר האינטרנט.

  קידום עורכי דין קידום עורכי דין
  דילוג לתוכן