לייעוץ ראשוני התקשרו: 077-9965791

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  3 דברים שאתם חייבים לדעת על מכירת דירה בהליך גירושין

  סיום הקשר הזוגי טומן בחובו לא מעט אתגרים. מדובר בהליך ארוך ומורכב הדורש סיוע של עורך דין מנוסה ומיומן כדי לצלוח אותו על הצד הטוב ביותר. כחלק מחלוקת הרכוש, יהיה עלינו לקבל החלטה חשובה – מה עושים עם הדירה המשותפת? משרד עורכי הדין ערן דוידוב ליווה לאורך השנים זוגות רבים וסייע להם להבטיח כי הליך הגירושין יעבור בצורה המיטיבה ביותר. בין אם בחרת למכור את הדירה לזו לזה, לגורם צד שלישי או על ידי כונס נכסים, אלו כל ההיבטים שכדאי לקחת בחשבון.

  העברת הדירה בין בני הזוג

  ישנם יתרונות רבים להשארת הדירה בידי אחד מבני הזוג. בראש ובראשונה, הצעד מאפשר מעבר חלק יותר. רק אחד מבני הזוג נדרש לחפש אחר דירה חדשה ולילדים נשארת הסביבה הבטוחה והמוכרת שתספק להם עוגן יציב בתהליך המורכב הזה.

  בנוסף, העברת הדירה לאישה עשויה להפחית באופן ניכר את סכום המזונות, גם אם התחייב לסכום נתון מבעוד מועד במסגרת הסכם גירושין. קל על חובותיו של הבעל בתשלומי המזונות.

  לבסוף, חשוב שנזכור שגם מכירת דירה בגירושין טומנת בחובה מיסוי. עם זאת, ככל שהדירה תועבר בין בני הזוג כחלק מתהליך חלוקת רכוש בגירושין, בעיקר במסגרת הסכם גירושין מסודר, המכירה פטורה לחלוטין ממס רכישה וממס שבח.

  מכירת דירה בגירושין באמצעות כונס נכסים

  ניתן לקבוע במסגרת הסכם גירושין כי מכירת דירה בגירושין תבוצע על ידי כונס נכסים שימונה על ידי בית המשפט. במקרה זה, בית המשפט יפקח על המכירה. זה עשוי להיות צעד נבון כאשר אין אמון רב בין בני הזוג ונדרש גורם שלישי שיבטיח כי העסקה מתבצעת בצורה ישרה וכי שווי הנכס יחולק באופן הוגן. הכונס ייעזר בשמאי להערכת שווי הנכס, יפרסם אותו למכירה ואף יבצע משאו מתן כדי למצות את המיטב מהעסקה. לאחר הסכמת הצדדים ואישור בית המשפט להסכם המכר, יועבר הסכום לבני הזוג בניכוי מיסוי העסקה.

  מכירת דירה בגירושין לאדם שלישי

  בני הזוג תמיד רשאים למכור את הדירה לאדם שלישי במסגרת הסכם גירושין. עם זאת, ככל שרק אחד מבני הזוג מעוניין למכור את הדירה לגורם שלישי ללא התערבות כונס נכסים מטעם בית המשפט, יש להגיש תחילה תביעה לפירוק שיתוף. צעד זה יאפשר לבצע את המכירה גם ללא הסכמתו של בן הזוג השני. זהו צעד דרסטי, אך נפוץ למדי. במקרים רבים בגירושין, ישנו הצד שלא היה מעוניין כלל בגירושין ולרוב הוא ירצה להמשיך ולהתגורר בדירה המשותפת. לכן, מכירת דירה בגירושין מסוג זה תדרוש התערבות של בית המשפט. ברוב המקרים, יהיה קשה מאוד להתנגד לתביעה מסוג זה, מאחר ובית המשפט תופס דירה משותפת כמו כל שותפות כלכלית אחרת אשר לא ניתן לכפות על אף אדם להישאר בה. לכן, ליווי של עורך דין גירושין מיומן בהליך היא חיונית.

  עו"ד ערן דוידוב עומד לרשותך לאורך כל ההליך ויסייע לך למצות את המיטב מהמכירה ולהבטיח כי חלוקת הרכוש תבוצע באופן הגון ועל מי מנוחות. למידע נוסף, ניתן להשאיר פרטים באתר כעת.

  קידום עורכי דין קידום עורכי דין
  דילוג לתוכן