לייעוץ ראשוני התקשרו: 072-3303347

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  בקשת צו ירושה

  צוואה היא מסמך משפטי שאדם כותב במהלך חייו. המטרה העיקרית של צוואה היא לקבוע את רצונות המנוח לגבי ירושת הכספים והרכוש לאחר פטירתו. היורשים נקראים נהנים,. בהיעדר צוואה היורשים מממשים את הירושה באמצעות הגשת בקשת צו ירושה. עורך דין ערן דוידוב, מומחה בדיני משפחה וירושה, מלווה משפחות בתהליכי מימוש צוואות וירושות.

  בקשת צו ירושה למימוש הצוואה

  הצוואה מאפשרת עריכת הסדרים שונים שייכנסו לתוקף עם הפטירה. כך, לדוגמה, ניתן למנות מנהלי עזבון שיהיו אחראים על חלוקת הנכסים. ניתן יכול למנות אפוטרופוסים חוקיים שיטפלו בילדים אם הם מתחת לגיל 18. ניתן גם לציין העדפות לוויה וקבורה.

  במקרה של פטירה ללא צוואה, העיזבון יחולק לבני המשפחה. על פי הוראות החוק הירושה יוחלט מי יקבל מה, על ידי הגשת בקשת צו ירושה.

  מה ההבדל בין צוואה לבין צו ירושה?

  צוואה וצו ירושה הם שני דברים נפרדים לחלוטין. כן, שניהם מתייחסים לאירועים שקורים לאחר המוות. ההבדל הוא שצוואה מאפשרת למוריש (הכותב את הצוואה) לרשום את רצונותיו, בעוד שצו ירושה מאפשר לנציגים האישיים לבצע את רצונו של המוריש רק על פי חוק הירושה.

  אנשים רבים מאמינים שאין להם צורך להגיש בקשת צו ירושה כי בן משפחתם השאיר צוואה. הליך קיום צוואה יידרש – ללא קשר לשאלה אם קיימת צוואה או לא.

  בשורה התחתונה, ייצוג משפטי יוביל למימוש זכויותיכם בירושה

  עם הגשת בקשת צו ירושה לבית המשפט לענייני משפחה, באמצעות עורך דין לדיני משפחה, תוכלו להתחיל בתהליך מימוש הירושה, הוצאתה לפועל וחלוקת הירושה בין בני המשפחה, במקרה שהמנוח הותיר אחריו צוואה כתובה, או הביע את רצונותיו האחרונים בעל פה, ובמצב זה יש לעתור לבית המשפט למימוש הצוואה.

  אבל גם אם המנוח לא הותיר אחריו צוואה כתובה או צוואה שבעל פה, עם בקשת צו ירושה וקבלת תוקף של פסק דין לבקשה, ניתן להתקדם בחלוקת העיזבון. עורך דין ערן דוידוב מלווה משפחות בתהליכי מימוש צוואות וירושות.

  הוצאת צו ירושה

  אובדן אדם אהוב הוא תקופה עצובה וקשה למשפחה, קרובי משפחה וחברים. בנוסף, אלו שנותרו מאחור צריכים לעתים קרובות להבין כיצד לנהל את הירושה של המנוח. הרכוש שאדם משאיר אחריו במותו נקרא "עיזבון המוריש" וכדי לממש את העיזבון יש צורך בתהליך הוצאת צו ירושה.

  .עורך דין ערן דוידוב, מומחה לדיני משפחה וירושה, מלווה משפחות בתהליכי מימוש ירושות וצוואות.

  תהליך הוצאת צו ירושה

  כדי לפתוח בתהליך הוצאת צו ירושה יש לפנות לרשם לענייני ירושה. ההתמודדות בהליך זה לצורך רכושו של מי שנפטר היא לעיתים רבות מאוד מסובכת. יחד עם זאת, לפעמים משפחה או קרובי משפחה יוכלו לנהל עיזבון מבלי לפנות לבית המשפט.

  לא תמיד קל לדעת אם יש צורך בפנייה לבית המשפט שיש צורך לפתוח בהליך אחר. חשוב להבין את כללי הוצאת צו ירושה, ועורך דין לדיני משפחה יספק לכם את המידע שיסייע לכם להבין את האפשרויות ולבצע את הבחירות הנכונות, עם כל התשובות לשאלות הספציפיות לגבי המצב שלכם.

  הבנת חוק הירושה

  חוק הירושה כולל תקנות שקובעות את האופן בו יחידים מקבלים נכסים מעיזבון של בן משפחה שנפטר. החוק מוודא שמוטבים יקבלו צורה כלשהי של ירושה במקרה שמעולם לא נכתבה צוואה או שהצוואה הקיימת אינה מכסה את כל נכסיו של הנפטר. בחלק מהמקרים, החוק גם מקנה לחלק מקרובי המשפחה את הזכות לפתוח בהליך משפטי של הוצאת צו ירושה, כדי לממש את זכאותם בירושה, ללא קשר לתנאי הצוואה של המנוח בפועל.

  השלבים הנדרשים בהוצאת צו ירושה

  הדבר האחרון שמישהו ירצה להתמודד איתו בזמן אבל הוא סיבוכים בתהליך הירושה. למרות שזה לא כיף לחשוב על זה, חשוב לוודא שהעניינים מסודרים בהקדם האפשרי כדי למנוע בלבול ולוודא שהצוואה ניתנת לביצוע כפי שנכתבה. לכן יש לוודא את הבנת חוק הירושה במהלך תכנון העיזבון, כדי למנוע מצב בו תוכנית הנכסים תבוטל.

  עורך דין ערן דוידוב מתמחה בדיני משפחה וירושה עם ותק של 15 שנים בתחום, והוא מלווה ומייצג משפחות בתהליכי הוצאת צו ירושה.

   

  לייעוץ ראשוני התקשרו:
  072-3303347

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן