לייעוץ ראשוני התקשרו: 077-9965791

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  בקשת צו ירושה

  בקשת צו ירושה מתוקנת

  צוואה היא מסמך משפטי שאדם כותב במהלך חייו. המטרה העיקרית של צוואה היא לקבוע את רצונות המנוח לגבי ירושת הכספים והרכוש לאחר פטירתו. היורשים נקראים נהנים,. בהיעדר צוואה היורשים מממשים את הירושה באמצעות הגשת בקשת צו ירושה. עורך דין ערן דוידוב, מומחה בדיני משפחה וירושה, מלווה משפחות בתהליכי מימוש צוואות וירושות.

  בקשת צו ירושה למימוש הצוואה

  הצוואה מאפשרת עריכת הסדרים שונים שייכנסו לתוקף עם הפטירה. כך, לדוגמה, ניתן למנות מנהלי עזבון שיהיו אחראים על חלוקת הנכסים. ניתן יכול למנות אפוטרופוסים חוקיים שיטפלו בילדים אם הם מתחת לגיל 18. ניתן גם לציין העדפות לוויה וקבורה.

  במקרה של פטירה ללא צוואה, העיזבון יחולק לבני המשפחה. על פי הוראות החוק הירושה יוחלט מי יקבל מה, על ידי הגשת בקשת צו ירושה.

  מה ההבדל בין צוואה לבין צו ירושה?

  צוואה וצו ירושה הם שני דברים נפרדים לחלוטין. כן, שניהם מתייחסים לאירועים שקורים לאחר המוות. ההבדל הוא שצוואה מאפשרת למוריש (הכותב את הצוואה) לרשום את רצונותיו, בעוד שצו ירושה מאפשר לנציגים האישיים לבצע את רצונו של המוריש רק על פי חוק הירושה.

  אנשים רבים מאמינים שאין להם צורך להגיש בקשת צו ירושה כי בן משפחתם השאיר צוואה. הליך קיום צוואה יידרש – ללא קשר לשאלה אם קיימת צוואה או לא.

  בשורה התחתונה, ייצוג משפטי יוביל למימוש זכויותיכם בירושה

  עם הגשת בקשת צו ירושה לבית המשפט לענייני משפחה, באמצעות עורך דין לדיני משפחה, תוכלו להתחיל בתהליך מימוש הירושה, הוצאתה לפועל וחלוקת הירושה בין בני המשפחה, במקרה שהמנוח הותיר אחריו צוואה כתובה, או הביע את רצונותיו האחרונים בעל פה, ובמצב זה יש לעתור לבית המשפט למימוש הצוואה.

  אבל גם אם המנוח לא הותיר אחריו צוואה כתובה או צוואה שבעל פה, עם בקשת צו ירושה וקבלת תוקף של פסק דין לבקשה, ניתן להתקדם בחלוקת העיזבון. עורך דין ערן דוידוב מלווה משפחות בתהליכי מימוש צוואות וירושות.

  הוצאת צו ירושה

  הוצאת צו ירושה

  אובדן אדם אהוב הוא תקופה עצובה וקשה למשפחה, קרובי משפחה וחברים. בנוסף, אלו שנותרו מאחור צריכים לעתים קרובות להבין כיצד לנהל את הירושה של המנוח. הרכוש שאדם משאיר אחריו במותו נקרא "עיזבון המוריש" וכדי לממש את העיזבון יש צורך בתהליך הוצאת צו ירושה.

  .עורך דין ערן דוידוב, מומחה לדיני משפחה וירושה, מלווה משפחות בתהליכי מימוש ירושות וצוואות.

  תהליך הוצאת צו ירושה

  כדי לפתוח בתהליך הוצאת צו ירושה יש לפנות לרשם לענייני ירושה. ההתמודדות בהליך זה לצורך רכושו של מי שנפטר היא לעיתים רבות מאוד מסובכת. יחד עם זאת, לפעמים משפחה או קרובי משפחה יוכלו לנהל עיזבון מבלי לפנות לבית המשפט.

  לא תמיד קל לדעת אם יש צורך בפנייה לבית המשפט שיש צורך לפתוח בהליך אחר. חשוב להבין את כללי הוצאת צו ירושה, ועורך דין לדיני משפחה יספק לכם את המידע שיסייע לכם להבין את האפשרויות ולבצע את הבחירות הנכונות, עם כל התשובות לשאלות הספציפיות לגבי המצב שלכם.

  הבנת חוק הירושה

  חוק הירושה כולל תקנות שקובעות את האופן בו יחידים מקבלים נכסים מעיזבון של בן משפחה שנפטר. החוק מוודא שמוטבים יקבלו צורה כלשהי של ירושה במקרה שמעולם לא נכתבה צוואה או שהצוואה הקיימת אינה מכסה את כל נכסיו של הנפטר. בחלק מהמקרים, החוק גם מקנה לחלק מקרובי המשפחה את הזכות לפתוח בהליך משפטי של הוצאת צו ירושה, כדי לממש את זכאותם בירושה, ללא קשר לתנאי הצוואה של המנוח בפועל.

  השלבים הנדרשים בהוצאת צו ירושה

  הדבר האחרון שמישהו ירצה להתמודד איתו בזמן אבל הוא סיבוכים בתהליך הירושה. למרות שזה לא כיף לחשוב על זה, חשוב לוודא שהעניינים מסודרים בהקדם האפשרי כדי למנוע בלבול ולוודא שהצוואה ניתנת לביצוע כפי שנכתבה. לכן יש לוודא את הבנת חוק הירושה במהלך תכנון העיזבון, כדי למנוע מצב בו תוכנית הנכסים תבוטל.

  עורך דין ערן דוידוב מתמחה בדיני משפחה וירושה עם ותק של 15 שנים בתחום, והוא מלווה ומייצג משפחות בתהליכי הוצאת צו ירושה.

  שאלות ותשובות בנושא בקשת צו ירושה

  שאלה: מי יכול להגיש בקשת צו ירושה?
  תשובה: כל יורש או כל אדם מעוניין בדבר, כלומר יורש, מנהל עיזבון, נושה.

  שאלה: מי יכול להגיש התנגדות לבקשת צו ירושה?
  תשובה: כל המעוניין בדבר על פי חוק הירושה יכול להגיש התנגדות לבקשת צו ירושה.

  מידע נוסף בנושא

  באילו סיטואציות מבקשים להוציא צו ירושה?

  על פי חוק הירושה, אדם שנפטר ולא הותיר אחריו צוואה עזבונו יחולק על פי בקשת צו הירושה. צו הירושה קובע אחוזים אחידים לחלוקת הנכסים והכספים. את צו הירושה יש להגיש באמצעות עורך דין אל רשם הירושות ואפשר גם לעשות זאת באופן מקוון כיום. לאחר הוצאת פרסום על הגשת צו הירושה, ובהנחה ולא הוגשה התנגדות, אפשר יהיה להתקדם אל תהליך חלוקת העיזבון. צרו קשר כבר כעת על מנת לעבור את התהליך באופן החלק ביותר, נשמח לעמוד לרשותכם ברגישות המקסימלית בתהליך קשה זה.

  למה זהו תהליך בירוקרטי מורכב כל כך?

  לצערנו מדובר בתהליך שהוא לא פשוט הכולל בתוכו גם טלטלה רגשית גבוהה ליורשים החוקיים. אחרי הכול, ירושה וכל הצעדים הנלווים לכך זהו תהליך מורכב השוזר ממדים משפטיים, רגשיים ומשפחתיים. בסביבה המשפטית המורכבת תפקידו של עורך הדין לענייני ירושה בהוצאת בקשת צו הירושה הוא הכרחי. לא מדובר אפילו בבחירה, אם כי בהכרח. כך אתם שומרים על האינטרסים שלכם, מצייתים להליכים המשפטיים ודואגים לכך שכל היורשים החוקיים יקבלו את מה שהם ראויים לו, ועד כמה שניתן קרוב לרצונו של הנפטר.

  מהו תפקידו של עורך דין לצורך בקשת צו ירושה

  הוצאת בקשה לצו ירושה מחייבת עמידה בנהלים מדוייקים, מהגשת המסמכים הדרושים ועד להבנת השלכות כלכליות. עורך דין ירושה מיומן מבטיח כי כל הדרישות המשפטיות מתקיימות במהירות וביעילות על מנת שהתהליך יהיה כמה שיותר חלק ועם מינימום עגמת נפש ליורשים החוקיים. אחד התפקידים העיקריים של עורך דין המגיש את בקשת צו הירושה הוא גם להוריד את האש והלהבות ברמה הרגשית בין הצדדים. ענייני ירושה עלולים להוביל לרוב למחלוקות בין היורשים. עורך דין ירושה ותיק יכול לייצג את האינטרסים, לנהל משא ומתן רגוע ולהגיע להסדרים, כל זאת תוך שמירה על היחסים בין בני המשפחה.

  בקשת צו ירושה – הליך

  אף אחד ואחת מאתנו לא יכול להתחמק מהחוויה הקשה של אובדן אדם יקר לצערנו. ולצד הכאב והאובדן רבים מאתנו גם צריכים לטפל בסיטואציה בירוקרטית שאינה פשוטה וחייבת להיות מטופלת במהרה לצד כל התהליך הקשה. לתהליך זה מומלץ ואף רצוי לשכור עורך דין מקצועי העוסק בתחום הירושות. עורך הדין ערן דוידוב מתמחה בתחום הירושה ודיני משפחה מסביר במאמר זה מהי בקשת צו ירושה, באילו מקרים צריך להגיש אותה ומדוע כדאי שלא תתמודדו לבדכם עם הסיטואציה.

  קידום עורכי דין קידום עורכי דין
  דילוג לתוכן