לייעוץ ראשוני התקשרו: 077-9965791

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  בקשה למינוי מנהל עיזבון

  כאשר אנו מדברים על מנהל עיזבון, אנו מדברים על גוף או אדם שבית המשפט מינה לצורך ניהול עיזבון. משמע, הניהול כולל בתוכו רכוש הנכסים, הכספים והרכוש של אדם שנפטר לצורך חלוקה שלהם ליורשים החוקיים. מיהו מנהל עיזבון קבוע, ומיהו מנהל עיזבון זמני, ומאיפה מתחילים? על כל אלו מדבר עו"ד ערן דוידוב שההתמחות שלו היא דיני ירושה וצוואות בדיני משפחה.

  בקשה למינוי מנהל עיזבון – מאיפה מתחילים?

  עיזבון הוא למעשה כמות הרכוש, הנכסים והכספים שהשאיר אדם לאחר שנפטר ושאמור להתחלק בין היורשים החוקיים. העיזבון יכול לכלול מקרקעין, מניות ואגרות חוב, ניירות ערך וכמובן זכויות לקצבאות וכספים ממשיים. בתהליך זה מומלץ שיהיה עורך דין לדיני ירושה בתמונה על מנת שיוכל באמת לסייע בהליך חלק ומהיר בין אם מדובר על הגשת צו ירושה ובין אם מדובר על צו קיום צוואה וגם בהליך של מינוי מנהל העיזבון.

  מי יכול לבקש את מינוי מנהל העיזבון?

  על פי חקו הירושה בקשה למינוי מנהל עיזבון יכולה להיות מוגשת על ידי כל מי שיש לו עניין בכך ולכן למעשה יורשים חוקיים, מי שעל פי צוואה הוכר כמנהל העיזבון או אפוטרופוס כללי אפילו יכולים להגיש את הבקשה לצורך המינוי.

  מי מתמנה בפועל לניהול העיזבון?

  בפועל, מי שיכול להתמנות לכך הוא או אפוטרופוס כללי, או תאגיד או אדם. במקרה ומדובר באדם יכול להתמנות גם יורש חוקי. חשוב לדעת שבית המשפט לא יכול למנות יורשים שיש להם ניגוד עניינים ויש לשים לב לכך באופן מוקפד.

  מה קורה אם בצוואה נרשם מיהו מנהל העיזבון?

  אם מתוקף צוואה שנאכפה כתוב מי מנהל את העיזבון רשם הירושות או בית המשפט ימנו את הנרשם, אלא אם כן זה לא יוכל להתמנות או יסרב לכך. בתי המשפט אינם מחויבים להצעות יורשים לגבי זהות מנהל העיזבון. אך אם כולם מסכימים על זהותו, בית המשפט יוכל להכריע לכיוון מינוי ספציפי. כמו כן, בית המשפט ידאג שמנהל העיזבון יהיה אדם שאין לו סכסוכים או בעיות עם היורשים החוקיים. אם ישנו אדם שלא מרוצה מהאדם שמונה לניהול העיזבון אפשר יהיה לערער על החלטה זו. אם אתם נמצאים בסיטואציה מורכבת זו, זה רק טבעי שתצטרכו אדם מקצועי שילווה אתכם. צרו קשר עוד היום לקבלת פרטים מלאים על ייצוג מקצועי, חשוב שתהיו בידיים הטובות ביותר בתחום הרגיש ביותר בעולם המשפטי.

  קידום עורכי דין קידום עורכי דין
  דילוג לתוכן