לייעוץ ראשוני התקשרו: 072-3303347

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  ביטול הסכם ממון

  הליך גירושין הינו נפוץ. על אף עובדה זו, מדובר באחד ההליכים המשפטיים הטעונים ביותר מבחינה אמוציונלית. מדובר בתקופה מטלטלת בחיי בני הזוג ולעתים קרובות, שוררת טינה רבה. אחת הדרכים היעילות ביותר להבטיח שהדברים יעברו בצורה חלקה ומכבדת, היא על ידי הגעה להסכמות כבר בתקופת הנישואין, כדי להבטיח שכל הבנה בעניין חלוקת הרכוש תוסדר כאשר מערכת היחסים חיובית. לכן, עריכת הסכם ממון היא בעלת חשיבות לאין ערוך לתהליך הגירושין.

  מהו הסכם ממון?

  כלי משפטי זה נעשה נפוץ מאי פעם. לאור המגמה העולה של גירושין בישראל, מחלחלת ההבנה בקרב זוגות רבים כי ייתכן מאוד שהאהבה השוררת כיום, לא בהכרח תישאר לנצח. כדי להבטיח שחלוקת הרכוש תהיה הוגנת ומקובלת על כל הצדדים וכדי לצמצם עד כמה שניתן את עוגמת הנפש של בני הזוג וילדיהם, פונים בני זוג רבים לעורך דין גירושין על מנת לערוך הסכם ממון. בהסכם מוסדרת כל חלוקת הרכוש המשותף על פי הסכמת שני הצדדים. כך, נחסכים סכסוכים מיותרים, דיונים אינסופיים בבית המשפט ותסכול רב.

  האם ניתן לבטל הסכם ממון?

  מטבע הדברים, מכיוון שההסכם נעשה בהסכמת שני הצדדים, ביטול הסכם ממון הוא תהליך מורכב מאין כמוהו ודורש סיוע של עורך דין גירושין בעל ניסיון רב. ההסכם נערך על ידי איש מקצוע מיומן ומאושר בפסק דין, לכן ביטולו עשוי להיות סבוך מאוד. עם זאת, אין זה אומר שהדבר בלתי אפשרי.

  כיצד ניתן לבטל הסכם ממון?

  בבסיס ההסכמה בין בני הזוג, עומדת המחויבות של הצדדים לפעול בתום לב. ככל שניתן יהיה לבסס כי אחד מבני הזוג פעל שלא בתום לב או הסתיר מידע משמעותי מהצד השני, ניתן יהיה לבסס עילה לביטול הסכם ממון. הסתרת נכסים וחשבונות בנק, ניסיונות הונאה ומניפולציות שונות במהלך כינון ההסכם או לאחריו, עשויות להצדיק את ביטול ההסכם.

  ביטול הסכם ממון של ידועים בציבור

  גם ידועים בציבור המעוניינים לחזור בהם מההסכמות שעלו בהסכם הממון, מחויבים בתהליך ביטול הסכם ממון. כאן, קיים טעם נוסף לביטול ההסכם. ככל שניתן יהיה להוכיח כי הייתה טעות מהותית של אחד מהצדדים שגרמה לו להתקשר עם הצד השני בהסכם, ניתן יהיה לבטלו. גם כאן, סוגיית תום הלב עומדת בלב הדיון.

  חשיבות הייעוץ המשפטי

  כפי שראינו, מדובר בהסכם בעל תוקף משפטי מובהק. לכן, ביטול ההסכם עשוי להיות מורכב מאוד. בקיאותו של עורך הדין והיכרותו עם תיקים מורכבים בתחום, היא שתספק לך את הידע והמיומנות הנדרשים כדי להוכיח את טיעוניך בבית המשפט.

  למי לפנות להגשת תביעה?

  משרד עורכי הדין ערן דוידוב מלווה משפחות כבר שנים רבות ומסייע להן ליהנות מייצוג ברמה הגבוהה ביותר לכל אורך תהליך הגירושין. כדי ללמוד על כל האפשרויות העומדות לרשותך לביטול הסכם הממון, ניתן להשאיר פרטים באתר עוד היום.

  לייעוץ ראשוני התקשרו:
  072-3303347

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן