לייעוץ ראשוני התקשרו: 077-9965791

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  ביטול הסכם ממון

  הליך גירושין הינו נפוץ. על אף עובדה זו, מדובר באחד ההליכים המשפטיים הטעונים ביותר מבחינה אמוציונלית. מדובר בתקופה מטלטלת בחיי בני הזוג ולעתים קרובות, שוררת טינה רבה. אחת הדרכים היעילות ביותר להבטיח שהדברים יעברו בצורה חלקה ומכבדת, היא על ידי הגעה להסכמות כבר בתקופת הנישואין, כדי להבטיח שכל הבנה בעניין חלוקת הרכוש תוסדר כאשר מערכת היחסים חיובית. לכן, עריכת הסכם ממון היא בעלת חשיבות לאין ערוך לתהליך הגירושין.

  מהו הסכם ממון?

  כלי משפטי זה נעשה נפוץ מאי פעם. לאור המגמה העולה של גירושין בישראל, מחלחלת ההבנה בקרב זוגות רבים כי ייתכן מאוד שהאהבה השוררת כיום, לא בהכרח תישאר לנצח. כדי להבטיח שחלוקת הרכוש תהיה הוגנת ומקובלת על כל הצדדים וכדי לצמצם עד כמה שניתן את עוגמת הנפש של בני הזוג וילדיהם, פונים בני זוג רבים לעורך דין גירושין על מנת לערוך הסכם ממון. בהסכם מוסדרת כל חלוקת הרכוש המשותף על פי הסכמת שני הצדדים. כך, נחסכים סכסוכים מיותרים, דיונים אינסופיים בבית המשפט ותסכול רב.

  האם ניתן לבטל הסכם ממון?

  מטבע הדברים, מכיוון שההסכם נעשה בהסכמת שני הצדדים, ביטול הסכם ממון הוא תהליך מורכב מאין כמוהו ודורש סיוע של עורך דין גירושין בעל ניסיון רב. ההסכם נערך על ידי איש מקצוע מיומן ומאושר בפסק דין, לכן ביטולו עשוי להיות סבוך מאוד. עם זאת, אין זה אומר שהדבר בלתי אפשרי.

  כיצד ניתן לבטל הסכם ממון?

  בבסיס ההסכמה בין בני הזוג, עומדת המחויבות של הצדדים לפעול בתום לב. ככל שניתן יהיה לבסס כי אחד מבני הזוג פעל שלא בתום לב או הסתיר מידע משמעותי מהצד השני, ניתן יהיה לבסס עילה לביטול הסכם ממון. הסתרת נכסים וחשבונות בנק, ניסיונות הונאה ומניפולציות שונות במהלך כינון ההסכם או לאחריו, עשויות להצדיק את ביטול ההסכם.

  ביטול הסכם ממון של ידועים בציבור

  גם ידועים בציבור המעוניינים לחזור בהם מההסכמות שעלו בהסכם הממון, מחויבים בתהליך ביטול הסכם ממון. כאן, קיים טעם נוסף לביטול ההסכם. ככל שניתן יהיה להוכיח כי הייתה טעות מהותית של אחד מהצדדים שגרמה לו להתקשר עם הצד השני בהסכם, ניתן יהיה לבטלו. גם כאן, סוגיית תום הלב עומדת בלב הדיון.

  חשיבות הייעוץ המשפטי

  כפי שראינו, מדובר בהסכם בעל תוקף משפטי מובהק. לכן, ביטול ההסכם עשוי להיות מורכב מאוד. בקיאותו של עורך הדין והיכרותו עם תיקים מורכבים בתחום, היא שתספק לך את הידע והמיומנות הנדרשים כדי להוכיח את טיעוניך בבית המשפט.

  למי לפנות להגשת תביעה?

  משרד עורכי הדין ערן דוידוב מלווה משפחות כבר שנים רבות ומסייע להן ליהנות מייצוג ברמה הגבוהה ביותר לכל אורך תהליך הגירושין. כדי ללמוד על כל האפשרויות העומדות לרשותך לביטול הסכם הממון, ניתן להשאיר פרטים באתר עוד היום.

  ביטול הסכם ממון

  קרדיט קנבה

   ביטול הסכם ממון – ערן דוידוב

  לא אחת אנו נתקלים בסיטואציה בה בני זוג מנסחים הסכם ממון, אך אחת השאלות הגדולות יותר שעולות ברגעים הללו הן האם אפשר לבטל את הסכם הממון לאחר שנחתם או שמא זהו מסמך ברזל שאין איך לבטל אותו? עורך דין ערן דוידוב הוא עורך דין מהטובים בישראל בתחום דיני משפחה, ומסביר במאמר זה מהן ההשלכות של ביטול הסכם הממון.

  ביטול הסכם ממון – לפני הכל, מהו הסכם ממון?

  הסכם ממון הוא מסמך משפטי חוקי אותו מנסחים בני זוג כאשר הם רוצים לקשור את חייהם יחד, אך עלולים לחוות משברים עתידיים בשל ריבוי נכסים שלכל אחד מבני יש באמתחתו טרם הנישואין. בניסוח הסכם הממון בני הזוג למעשה מונעים סכסוכים ביניהם במידה ויפרדו. חשוב לציין שהסכם ממון הינו בר תוקף אך ורק כאשר שני בני הזוג בחיים ולא במצב של פטירה של אחד מהם. במידה ואחד מבני הזוג נפטר, הסכם הממון בטל מטעם כוח חוק הירושה.

  מדוע יש להסכם ממון מעמד משפטי כל כך ייחודי?

  אישור של מסמך הסכם ממון חייב להיעשות באופן פורמלי ורצוי בליווי של עורך דין לדיני משפחה מקצועי מיומן ובעל ניסיון בתחום המכיר את החוק. במהלך אישור הסכם הממון יזומנו הצדדים לדיון בו השופטים יוודאו כי בני הזוג מבינים את ההשלכות של המסמך, ושאכן חתמו עליו מרצונם החופשי. לאחרי כן, הסכם הממון יקבל תוקף משפטי וניתן יהיה לאכוף אותו. כאן נשאלת השאלה הגדולה שכולם רוצים לדעת את הדין לגביה, האם קיים ביטול הסכם מימון ואם כן, כיצד. במעמד של ביטול הסכם ממון ישנו אתגר מורכב ומשמעותי והוא שונה לחלוטין מביטול כל הסכם זה או אחר בעולם המשפטי בפרט, ומחוץ לכותלי בית המשפט בכלל.

  איך ביטול הסכם הממון מתבצע?

  אם בני זוג מעוניינים לבצע ביטול הסכם ממון עליהם להוכיח שמתקיימת עילה לביטול ההסכם בדיני החוזים. משמע, אם יש צד שאינו מסכים חשוב שתהיה הוכחה לביטול ההסכם ועל מבקש ביטול ההסכם להוכיח עילה חוזית שיש פגם בתהליך אישור ההסכם. אם יש הסכמה של שני הצדדים לביטול ההסכם התהליך יכול להיות קל יותר. במידה ונקלעתם לסיטואציה בה אתם מעוניינים לבטל את הסכם הממון שברשותכם צרו קשר עוד היום לקבלת פרטים מלאים על התהליך הרגיש הזה, חשוב שתהיו מלווים באנשי מקצוע בעולם המשפטים המכירים את החוק היטב ויכולים להילחם עבורכם על כל סעיף וסעיף בו.

  קידום עורכי דין קידום עורכי דין
  דילוג לתוכן