לייעוץ ראשוני התקשרו: 072-3303347

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  תביעת משמורת

  מהי תביעת משמורת?

  מהו העיקרון המנחה בכל הנוגע לפסיקת בית הדין הרבני או בית המשפט האזרחי בנוגע לענייני משמורת בהליך הגירושין וכיצד בוחרים עורך דין משומרת המתמחה במתן שירותים משפטיים לאורך הליך הגירושין? על כך ועוד במאמר שלפניכם.

  משמורת ילדים הינו מונח משפטי אשר נועד להגדיר את מכלול היחסים המשפטיים בין ההורה לילדיו. מונח משפטי זה נפוץ בעיקר בכל הנוגע לסוגיות המשפטיות העולות לאורך הליך גירושין המתנהל בין בני זוג שלהם ילדים משותפים, אך הוא יכול להתקיים גם במסגרת תביעת משמורת (אפוטרופסות) למימוש חזקה על ילדים שאינם ילדיו הביולוגיים של אחד מבני הזוג.

  תביעת משמורת הינה תביעה המוגשת על ידי אחד מבני הזוג לחזקה משותפת או בלעדית על ילדיו, וזאת תוך כדי התייחסות לעניין הסדר ראיה על ידי ההורה השני.

  בכל אותם מקרים בהם בני הזוג אינם מגיעים להחלטה משותפת בכל הנוגע למשמורת על ילדיהם המשותפים לאחר הגירושים, בית המשפט לענייני משפחה ו/או בית הדין הרבני מהווים את הסמכות המשפטית לפסיקת ענייני משמורת והסדרי ראייה, כאשר העיקרון המשפטי המנחה אותם לצורך כך הינו: עיקרון טובת הילד המשקלל באופן הפרקטי ביותר את טובתו הבלעדית של הילד בהתאם לנסיבות.

  ברוב המקרים, חלה חובה משותפת על בני הזוג הגרוש להיות מעורבים בחינוך ילדיהם המשותפים, וכל זאת תוך שמירה ודאגה לכל צרכיהם. עורך דין לענייני משפחה וליווי הליכי גירושין יוכל לסייע לכם רבות בכל הנוגע לפתרון סוגיות משפטיות מורכבות המתעוררות לאורך הליך הגירושין, לרבות, ענייני חלוקת רכוש משותף, ענייני מזונות אישה ומזונות ילדים, ומעל הכול, ענייני משמורת והסדרי ראיה, לרבות, עניין הסדרי ראיה לתינוק.

  בני זוג המחליטים על פרידה סמוך ללידת ילדיהם המשותף, מחויבים בפתרון הסדרי ראיה לתינוק, כאשר ברוב המקרים, חזקת הילד תועבר באופן אוטומאטי לאם, וגם במקרים סבוכים אלו, עורך דין משמורת יוכל להגן על מלוא הזכויות העומדות לרשות כל אחד מהצדדים בכל הנוגע לעניין הסדרי ראיה לתינוק.

  רוצים לדעת יותר על ענייני משמורת משותפת והגשת תביעת משמורת? אצלנו במשרד עורכי הדין ערן דוידוב תוכלו להיעזר בשירותיה המשפטיים של המחלקה המשפטית המתמחה בליווי הליכי גירושין.

  לייעוץ ראשוני התקשרו:
  072-3303347

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:
   עו"ד גירושין וצוואות

   עו"ד ערן דוידוב מתמחה למעלה מ-15 שנים בתחום דיני המשפחה והירושה, לרבות ייצוג משפטי בבית המשפט לעניני משפחה ובבית הדין הרבני.

   משרדנו מעניק שירות אישי, לאורך כל הייצוג המשפטי, ולאור ניתוח מקצועי, עובדתי ומשפטי גם יחד, ובחינת כלל השיקולים הרלוונטיים, נבחרת אסטרטגיה משפטית, המתאימה להשגת כלל המטרות, יצירתית, התפורה למידות הלקוח או הלקוחה, והמבטיחה ניהול מקצועי, יצירתי ומיטבי של התיק המשפטי.

   משרדנו דואג לשיתוף ועירוב הלקוח או הלקוחה בהתקדמות ההליך, ומתן הסברים ועדכונים שוטפים, זאת בין היתר, על מנת לבחון מחדש, בכל עת, התקדמות ההליך בהתאם למטרות ולאינטרסים שהוסכמו ונבחרו במשותף, תוך שימת הדגש על חשיבה מקורית, יוזמת, יצירתית, חדשנית, על מנת להעניק הייעוץ והייצוג המשפטי המקצועי המירבי.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן