לייעוץ ראשוני התקשרו: 072-3303347

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  תביעת מזונות רטרואקטיבית

  למרבה הצער, השתמטות מתשלום דמי מזונות אינה אירוע נדיר. על אף שהחוק הישראלי מעמיד לרשותם של בני הזוג כלים רבים לתבוע את דמי המזונות שהוסכמו, לעתים קרובות הדברים עשויים להיגרר זמן רב ולהעמיד את המשפחה כולה אל מול שוקת שבורה. חשוב לדעת שגם אם עבר זמן רב מאז ששולמו דמי המזונות, ניתן להגיש תביעת מזונות עבר ולקבל את מלוא הסכום. עורך דין ערן דוידוב ליווה לאורך השנים  זוגות רבים בהליכי גירושין וצבר ניסיון רב בסוגיות בתחום המזונות. כאן, ניתן ללמוד עוד על תביעת דמי מזונות רטרואקטיבית.

  האם ניתן להגיש תביעת מזונות רטרואקטיבית?

  ככל שלא שולמו דמי מזונות במשך תקופה ארוכה, רשאית האם לדרוש את כל דמי המזונות שהושמטו. תביעת מזונות רטרואקטיבית עשויה להיות מורכבת. מחד, מובן כי האם זכאית לקבל כל סכום שלא התקבל במהלך התקופה. לעתים קרובות, הדבר נובע מכך שהמזונות לא שולמו עד למתן ההחלטה על ידי בית הדין הרבני נשוא סכום המזונות. מאחר והאם זכאית לקבל את המזונות מהיום בו הפסיק האב לממן את צרכי הילדים, עשוי להיווצר פער. על אף שהאם והילדים אכן זכאים לקבל פער זה רטרואקטיבית, לעתים קרובות עשוי בית הדין הרבני להטיל קשיים.

  מתי ניתן להגיש את התביעה?

  ככל שלא עלה בידי האם להגיש תביעה למזונות הילדים עד כה עקב אילוצים, כמו למשל במקרה בו סכום המזונות עודנו נידון בבית המשפט, תהיה רשאית האם להגיש תביעת מזונות רטרואקטיבית.

  מתי לא ניתן להגיש את התביעה?

  מכך עולה שאלה מתבקשת, כמה זמן אחורה אפשר לתבוע מזונות? אכן, לא מדובר בתקופה בלתי מוגבלת. החוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות) התשי"ט-1959, תוחם את התקופה לתביעת מזונות עבר לשנתיים. מעבר לתקופה זו, תפורש שתיקתה של האם עד כה כהסכמה לאי קבלת המזונות.

  מה כוללת התביעה?

  התביעה תכלול את כלל רכיבי המזונות. תביעת מזונות רטרואקטיבית, אם כן, עשויה לכלול מזונות ילדים כמו גם מזונות אישה. עם זאת, במקרים בהם הזוג לא היה נשוי, תביעת מזונות האישה עשויה להיות מורכבת יותר במסגרת הדיון בבית הדין הרבני. מומלץ להסתייע בייעוץ של עורך דין גירושין הבקיא במשפט העברי על מנת להציג את טיעוני התביעה בצורה רהוטה ומסודרת.

  ככל שנתבע בן הזוג למזונות אישה והתברר בסופו של דבר כי אינה זכאית להם, יוכל להגיש האב תביעת ביטול מזונות רטרואקטיבי. תביעה זו ניתן להגיש רק באמצעות טוען רבני.

  חשיבות הייעוץ המשפטי

  כפי שראינו, מדובר בתחום סבוך ביותר. כדי להבטיח שנצלח את המורכבות הזו על הצד הטוב ביותר, חשוב שיעמוד לרשותנו עורך דין גירושין בעל בקיאות מעמיקה הן בדיני המשפחה והן בדינים ההלכתיים בתחום הגירושין.

  למי לפנות להגשת תביעה?

  כדי לקבל מעטפת שירות מקיפה ומעמיקה לאורך כל תהליך השירותים, משרד עורכי הדין ערן דוידוב מזמין אותך להסתייע בייעוץ בסטנדרטים הגבוהים ביותר. עם ניסיון רב שנים ובקיאות מעמיקה בתחום הגירושין, יש לך את כל הכלים כדי לעבור תהליך מיטיב ולמצות את כל זכויותיך. למידע נוסף, ניתן לפנות אלינו כעת.

  לייעוץ ראשוני התקשרו:
  072-3303347

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:
   עו"ד גירושין וצוואות

   עו"ד ערן דוידוב מתמחה למעלה מ-15 שנים בתחום דיני המשפחה והירושה, לרבות ייצוג משפטי בבית המשפט לעניני משפחה ובבית הדין הרבני.

   משרדנו מעניק שירות אישי, לאורך כל הייצוג המשפטי, ולאור ניתוח מקצועי, עובדתי ומשפטי גם יחד, ובחינת כלל השיקולים הרלוונטיים, נבחרת אסטרטגיה משפטית, המתאימה להשגת כלל המטרות, יצירתית, התפורה למידות הלקוח או הלקוחה, והמבטיחה ניהול מקצועי, יצירתי ומיטבי של התיק המשפטי.

   משרדנו דואג לשיתוף ועירוב הלקוח או הלקוחה בהתקדמות ההליך, ומתן הסברים ועדכונים שוטפים, זאת בין היתר, על מנת לבחון מחדש, בכל עת, התקדמות ההליך בהתאם למטרות ולאינטרסים שהוסכמו ונבחרו במשותף, תוך שימת הדגש על חשיבה מקורית, יוזמת, יצירתית, חדשנית, על מנת להעניק הייעוץ והייצוג המשפטי המקצועי המירבי.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן