לייעוץ ראשוני התקשרו: 072-3303347

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  צוואה בחיים

  בשלב כזה או אחר בחיינו, רובנו נפנה לעורך דין צוואות על מנת לערוך את צוואתנו האחרונה. ברוב המקרים, נעשה זאת עם הגיענו לגיל פרישה או אף לאחר מכן. עם זאת, החיים רצופים באי וודאויות. לפני שנוכל לצפות לכך, עשויים לפקוד אותנו תרחישים בלתי צפויים שיפגעו בכשירותנו. במצב זה, לא רק שלא נוכל לערוך צוואה כדי שרצוננו יכובד לאחר שנעזוב את העולם, אלא שהחירות לקבל החלטות עבור חיינו עשויה להישלל. כדי להבטיח שרצונך יכובד בכל עת, מעמיד לרשותך החוק הישראלי מסמך משפטי שיאפשר לך להנחות את מיופי כוחך כיצד ברצונך לנהל את חייך, בכל מקרה בו קולך לא יוכל עוד להישמע.

  מהי צוואה בחיים?

  בעבר, אירעו מקרים עגומים רבים בהם אדם אשר איבד את כשירותו הרפואית או הקוגניטיבית, מצא עצמו נתון להחלטות המדינה או האפוטרופוס הכללי בכל הנוגע לרכושו ובריאותו. כדי לשמור על כבוד האדם לאורך כל חייו, עבר חוק החולה הנוטה למות התשס"ו-2005, המאפשר לכל אדם לערוך צוואה בחיים. מסמך משפטי זה מאפשר לך להורות לאדם מטעמך לאלו טיפולים רפואיים ברצונך לתת הסכמה ואפילו להגדיר את הקריטריונים בהם יופסקו ניסיונות להארכת חיים.

  מהו חוק 'החולה הנוטה למות'?

  חוק החולה הנוטה למות, שעבר בשנת 2005,  מאפשר לאדם להסדיר את טיפולו הרפואי בהתאם לאמונותיו, אורח חייו ורצונו ולממש את חופש הבחירה שלו.

  תהליך כתיבת צוואה בחיים

  כל אדם בגיר השרוי בדעה צלולה רשאי להצהיר את צוואתו בפני שני עדים. כדי להבטיח את תוקפה, מומלץ לעבור את התהליך בליווי עורך דין צוואות. עורך הדין יסייע לך להבטיח כי נוסח הצוואה יהיה ברור ולא ישתמע לשני פנים. כך, לא יישאר כל מרווח לפרשנות שעשוי להחזיר את חופש הבחירה היישר אל הצוותים הרפואיים במקום. צוואה בחיים מורכבת משני רכיבים:

  הנחיות רפואיות מקדימות

  בחלק זה מפרט האדם את כלל ההנחיות הרפואיות שברצונו לצוות על הגורם הרלוונטי.

  ייפוי כח

  נוסח המייפה את כוחו של הצוות הרפואי או כל גורם רלוונטי בשטח לממש את רצונו.

  חשיבות הייעוץ המשפטי

  לרוב, איננו נוהגים להעלות על דעתנו תרחישים קטסטרופליים בהם אנו שרויים במצבי קצה. לכן, ייתכן מאוד שבעת ניסוח צוואה בחיים, נתקשה לכסות את כל הנושאים שעשויים להיות חשובים לנו ברגע האמת. ליווי של עורך דין צוואות לאורך התהליך יוודא כי נוסח הצוואה מקיף, מדויק וחד משמעי.

  למי לפנות להגשת תביעה?

  אנו במשרד עורכי הדין ערן דוידוב, מציבים את כבוד האדם בלב העשייה שלנו. לאורך השנים, סייענו ללקוחות רבים להבטיח שרצונם יכובד בכל עת, גם כאשר מצבם הרפואי אינו מאפשר להם עוד לקבל החלטות. נשמח לסייע גם לך לתכנן את עתידך. למידע נוסף, ניתן להשאיר פרטים באתר כעת.

  לייעוץ ראשוני התקשרו:
  072-3303347

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:
   עו"ד גירושין וצוואות

   עו"ד ערן דוידוב מתמחה למעלה מ-15 שנים בתחום דיני המשפחה והירושה, לרבות ייצוג משפטי בבית המשפט לעניני משפחה ובבית הדין הרבני.

   משרדנו מעניק שירות אישי, לאורך כל הייצוג המשפטי, ולאור ניתוח מקצועי, עובדתי ומשפטי גם יחד, ובחינת כלל השיקולים הרלוונטיים, נבחרת אסטרטגיה משפטית, המתאימה להשגת כלל המטרות, יצירתית, התפורה למידות הלקוח או הלקוחה, והמבטיחה ניהול מקצועי, יצירתי ומיטבי של התיק המשפטי.

   משרדנו דואג לשיתוף ועירוב הלקוח או הלקוחה בהתקדמות ההליך, ומתן הסברים ועדכונים שוטפים, זאת בין היתר, על מנת לבחון מחדש, בכל עת, התקדמות ההליך בהתאם למטרות ולאינטרסים שהוסכמו ונבחרו במשותף, תוך שימת הדגש על חשיבה מקורית, יוזמת, יצירתית, חדשנית, על מנת להעניק הייעוץ והייצוג המשפטי המקצועי המירבי.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן