לייעוץ ראשוני התקשרו: 077-9965791

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  פס"ד לדחיית התנגדות לצוואה – ירושה

  לאחרונה התקבל במשרדנו פסק דין מבית המשפט לעניני משפחה בראשון לציון, אשר עסק בהתנגדות לצוואה, בטענות של השפעה בלתי הוגנת, מצב נפשי, טעות, וטענות רבות אחרות. 

  עיקר המחלוקת היא בין בתו של המנוח מאשתו הראשונה, אשר יוצגה על ידי משרדנו, לבין אלמנתו, אשתו השנייה, כאשר למנוח ולאלמנה לא היו ילדים משותפים. 

  המנוח הותיר אחריו צוואה אחרונה, מכוחה הוריש חלקו בדירה לבתו באופן בלעדי 

  האלמנה הגישה התנגדות לקיום הצוואה, במסגרתה העלתה טענות כי המנוח לא ידע להבחין בטיבה של הצוואה מחמת מצבו הרפואי, כי הצוואה "לא הגיונית" והיות והיחסים בין לאלמנה היו "נפלאים" כטענתה. 

  ואולם, במסגרת ההליך משפטי, ולאחר שהוצגו לפני בית המשפט מלוא הראיות מטעם  בתו של המנוח, הוכח לפני בית המשפט כי מצבו הרפואי של המנוח היה תקין בעת עריכת הצוואה, ומכל מקום לא הובאה כל ראיה אחרת ולא התבקש אף מינוי של מומחה מטעם בית המשפט כפי שנהוג והכרחי בנסיבות העניין כאשר מועלית טענה לעניין מצבו הרפואי של המנוח. 

  כמו כן, הוצגו ראיות מפורשות כי יחסי המנוח והאלמנה לא היו טובים, בלשון המעטה, וזו בדיוק הסיבה כי המנוח ראה לנוח לצוות את כל רכושו לבתו, באופן בלעדי. 

  בנסיבות המקרה פסק בית המשפט כי התנגדות האלנה ראויה להידחות, היות ולא עמדה בנטל המוטל עליה על פי ההלכה הפסוקה, להוכיח טענותיה, ולא זו אף כי הובאו ראיות פוזיטיביות על ידי בתו של המנוחה אשר שללו טענותיה מכל וכל. 

  מידי יום מוגשות לבית המשפט לעניני משפחה הליכי התנגדות לצו קיום צוואה, וגרושה בחינה מקצועית בר בתחילת ההליך על ידי עורך דין המתמחה בעניני משפחה וירושה, על מנת לבחון את האסטרטגיה הנכונה, אשר תוביל לדחיית או קבלת ההתנגדות על פי הנסיבות, ולייעול ההליך המשפטי. 

  קידום עורכי דין קידום עורכי דין
  דילוג לתוכן