לייעוץ ראשוני התקשרו: 077-9965791

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  עורך דין צוואות

  העולם המשפטי הוא עולם מורכב מאד, שמתייחס לאספקטים שונים בחיינו, שייתכן שמרביתנו כלל לא יפגשו בהם. יחד עם זאת, ישנו תחום אחד, שסביר שכל אחד מאתנו יפגוש, הלא הוא תחום הירושות והצוואות. על מנת להסדיר את התחום הזה ולאפשר חלוקה הוגנת ונכונה של רכוש, חשוב לערוך צוואה בעזרתו של עורך דין, המתמחה בכך.

  עורך דין צוואות וירושות הוא הגורם המקצועי שיש לפנות אליו כאשר מעוניינים לערוך צוואה או להתנגד לה ומומלץ לעשות זאת מול עו"ד מנוסה ומקצועי הבקיא בנושא. אך לפני שפונים אליו, כדאי מאד להבין מעט את הנושא ולקבל מידע אודות צוואות וכן מימוש של ירושה.

  משרד עורך דין לצוואה

  לא פעם, זוגות ואנשים פרטיים כותבים צוואה ואחרי שנים הם מבקשים לבצע בה שינוי. בדרך כלל זה נובע מסיבות שונות, אותן אנחנו נפרט במאמר זה. עורך דין לענייני צוואות, הוא יהיה זה שידאג כי השינוי ייערך  על פי החוק כך שיהיה תקף בבית משפט או בכל מקום אחר, לצורך זה.

  הצורך במציאת  עו"ד צוואות  ברור וידוע, היות שינוי צוואה הוא דבר מוכר ושכיח, הוא מתבצע כאמור במקרים שונים, כפי שנוכל לראות. ראשית, כשהסטטוס המשפחתי משתנה. למשל, כשבן או בת זוג נפרדים ומתחתנים מחדש, אז הם משנים את הצוואה, כך שבני הזוג החדשים יחליפו את הישנים.

  שנית, כשילדים חדשים נכנסים לתמונה ויש צורך לחלק את הרכוש והכסף בצורה חדשה. שלישית, כשהמצב הכלכלי משתנה, במצב זה אין ברירה אלא לשנות את הצוואה בשביל להכיל את השינויים. רביעית, לא פעם השינויים נגרמים כתוצאה ממריבות, סכסוכים או השלמות עם בני משפחה וחברים. במצב כזה רוצים לבצע שינויים בצוואה כך שתתאים למצב החדש.

  מהי צוואה?

  צוואה היא מסמך משפטי לכל דבר, במסגרתו מצווה אותו אדם הכותב אותה (ומכאן גם שמה) מה ייעשה ברכושו או בגופו מיד לאחר מותו. מכיוון שמדובר במסמך בעל תוקף משפטי, קובע חוק הירושה משנת 1965, כיצד יש לכתוב את הצוואה, באילו דרכים אפשר לעשות זאת ומה קורה במידה וקיימת צוואה, אך זו איננה עומדת בכל הקריטריונים הנדרשים לצורך כתיבתה.

  קיימים כמה סוגים של צוואות, שבעריכתן או בטיפול בהן בקיא כל עורך דין צוואות:

  צוואה בכתב יד

  צוואה מסוג זה, וכפי שניתן לנחש, נכתבת בכתב יד על המצווה. צוואה זו בעל תוקף משפטי לכל דבר ועליה לשאת חתימה ואת התאריך שבו היא נכתבה. הבעייתיות בה יכולה לצוץ במקרים של זיופים, למשל, או כאשר היא נכתבה בכפייה.

  צוואה בפני עדים

  סוג זה של צוואה נערך בפני עדים (שניים במספר), הנדרשים לחתום על הצוואה כדי שתקבל את תוקפה המשפטי. צוואה זו יכולה גם היא להיערך בכתב.

  צוואה בפני רשות

  צוואה הנערכת בפני רשות היא זו הנכתבת בפני רשם הירושה, בפני בית המשפט לענייני משפחה או בפני בית דין דתי (בהתאם לדתו של הכותב אותה). צוואה מסוג כזה יכולה להיערך על ידי הקראתה לפרוטוקול או באמצעות הגשתה לשופט.

  צוואה בעל פה

  צוואה זו היא המורכבת מבין סוגי הצוואות שבהן נתקל לרוב כל עורך דין צוואות וירושות, שכן היא נערכת בעל פה וללא כל תיעוד כתוב פעמים רבות. כדי שתקבל את התוקף המשפטי הנדרש לה, צריכים להתקיים כמה תנאים: על המצווה אותה להאמין כי הוא אכן עתיד לסיים את חייב בקרוב, עליה להיערך בפני שני עדים, עליה להיות מתועדת במסגרת זיכרון דברים ובזמן אמת, ועליה להיות מופקדת אצל רשם הירושה. יחד עם זאת, אם המצווה שמסר אותה לא נפטר בתוך חודש מיום מסירתה, תבוטל הצוואה ללא כל התראה.

  עורך דין לענייני צוואה

  עורך דין לענייני צוואה

  כמעט אף אדם אינו מעוניין להישאר מחוץ לצוואה שנכתבה על ידי בן משפחה קרוב. אבל לפעמים כשאדם מת וצוואתו מתגלה, תוכנה עשוי להוביל לסכסוכים במשפחה. הצוואה יכולה להוציא אנשים שהניחו שהם ייכללו, או במקרים מסוימים, שנאמר להם שהם ייכללו, וכשמתעוררים חילוקי דעות בין בני המשפחה לגבי תקפות הצוואה, יש צורך בשירותי עורך דין לענייני צוואה.

  אם נשארתם מחוץ לצוואה, יש כמה צעדים רגישים לזמן שעורך דין ערן דוידוב, מומחה לדיני משפחה וירושה, נוקט בהם כדי לערער על תקפות הצוואה.

  מהם התנאים שהחוק מחייב?

  על מנת שצוואה תהיה עם תוקף משפטי נדרשים הן הצוואה והן תהליך עריכתה לעמוד במספר תנאים. ראשית, אם זו צוואה בעל פה, הרי שחייבים להתקיים התנאים שצויינו מעלה. שנית, עליה להיות חתומה על ידי עורך דין ולהיות מוגשת לרשם הירושה. רק כך אפשר יהיה להוציאה לפועל, לממש ולבחון אותה כהלכה.

  אילו סוגי התנגדויות לצוואות מעלים?

  עורך דין צוואה מוצא את עצמו לא אחת מתמודד עם מצבים של התנגדויות למצבים. עורך דין כזה, בהיותו בקיא בכל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות, יודע כיצד עליו לפעול ומה ביכולתו לעשות על מנת להתמודד עם המצב כהלכה. ברשימת ההתנגדויות לצוואות, איתן עשוי להתמודד עורך דין צוואות וירושות, אפשר למצוא: כתיבת צוואה במסגרת כפייה או תחת איומים, טעות סופר בצוואה שיכולה להוביל לסתירות ולעמימות בתוכן שבה, צוואה שאיננה חוקית, שכן סותרת את החוק וגם את המוסר הטבעי ועוד. בכל מקרה, כאשר מעוניינים להתנגד לצוואה חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין שיעשה זאת עבור המתנגדים.

  איך ניתן לממש צוואה ואיך ניתן להתנגד לצוואה?

  כדי לממש צוואה יש לפנות לרשם הירושה כדי לקבל "צו קיום צוואה". את הדבר ניתן לעשות בסיועו של עורך דין צוואות ערן דוידוב המגיש בפועל את אותה בקשה. כדי לקבל את הצו יש להמתין תקופת ביניים וכן לפרסם את הבקשה בעיתונות. כך ניתן ליידע באופן פומבי את כל הצדדים שהדבר עשוי להיות רלוונטי להם ולאפשר להם, אם ירצו, להביע את התנגדותם לאותה צוואה. כדי להתנגד לצוואה יש להגיש את הבקשה בפני בית המשפט לענייני משפחה.

  למה עם ערן דוידוב?

  מעוניינים לערוך צוואה, או אולי להתנגד לצוואה שנכתבה? עורך דין ירושות ערן דוידוב מביא אתו ניסיון של למעלה מ-15 שנה, הוא הכתובת המתאימה לפנות אליה. עו"ד דוידוב יספק לכם את המענה המשפטי הנדרש לכם בעניין הצוואה ואת כל הפתרונות הנלווים הנוספים, שלהם תזדקקו. לייעוץ ראשוני ומענה לשאלות נוספות, צרו קשר בטלפון 072-3303347.

   

  שאלות ותשובות בנושאי צוואות

  שאלה – האם כל מסמך יכול להיות צוואה?
  תשובה – לא- ישנן מספר דרכים לערוך צוואה, בכתב יד של המצווה עם תאריך, צוואה מודפת אך עם 2 עדים בנוסח מקובל כפי שיכול לערוך המצווה או עורך דין המתמחה בצוואות וירושות, אישור צוואה בפני נוטריון או רשם לעניני ירושה.

  שאלה – האם כל אדם יכול לערוך צוואה או רק עורך דין המומחה בצוואות וירושות?
  תשובה- בעיקרון כל אחד יכול לערוך צוואה, ואולם קבלת ייעוץ מוקדם על ידי עורך דין לעניני ירושות וצואות יבטיח כי הצוואה תהייה תקינה מבחינת צורה ותוכן, וכי לאחר פטירת המצווה באמת יהיה ניתן לקיים את הצוואה ללא התנגדויות ויהיה קשה לבטלה.

  מידע נוסף בנושא

  עו"ד צוואות

  חלק מהסכסוכים הקשים ביותר כרוכים בירושה, שלעתים קרובות דורשים עו"ד צוואות מנוסה. הרי מי שהשאיר את הירושה – האדם היחיד שיכול היה לענות באופן סופי על כל שאלה לגבי כוונת הירושה וכיוון הירושה – הלך לעולמו. מסיבה זו, אתם זקוקים לסיוע של עורך דין ערן דוידוב, מומחה לדיני משפחה וירושה, שעוסק באופן קבוע בעניינים הסבוכים הללו, עם קריירה ענפה בתחום.

  מטרת שכירת שירותי עו"ד צוואות

  שירותי עו"ד צוואות דרושים למטרה עיקרית אחת: לספק שירות משפטי מקצועי ללקוחות שזקוקים  לפתרונות לסכסוכי ירושה ועניינים אחרים של ליטיגציה בעיזבון, והם מחפשים ייצוג אסרטיבי, בטוח ויעיל.
  לשם כך, עורך דין מומחה לדיני משפחה שמתמקד בדיני ירושה, ייצג אתכם בהליכים המשפטיים, כולל הליכי לליטיגציה וערעורים.

  עורכי דין צוואה

  במקרים של סכסוכים על ירושות וצוואות, השירות המשפטי הנדרש אינו של עורך דין שכותב צוואות, יוצר תוכניות עיזבון או מעדכן צוואות ונאמנויות, אלא נדרש שירות של עו"ד צוואות מנוסה בדיני ירושה, שייצג אתכם בדיונים באולם בית המשפט, יוודא שהחוק מיושם לטובתכם ויישם את העובדות שמבוססות על ניסיון מקצועי עשיר שמאפשר לו לשמש כמייצג יעיל עבור לקוחותיו.

  התנהלות שאינה ראויה שקשורה לעיזבון

  מצבים אלו נוצרים כאשר מנהל עיזבון אינו נותן לכם את הרכוש או הנכסים להם אתם זכאים. הם מתרחשים גם כאשר עיזבון אינו מנוהל כראוי.

  מחלוקות בין מוטבים

  שירותי עו"ד צוואות נדרשים בעיקר לפתרון סכסוכי ירושה בעיזבון או בנאמנות יכולים להתפרץ כאשר יש עניינים גדולים או מורכבים, או נהנים מרובים (לעיתים קרובות אחים) שאינם מסכימים מי מקבל איזה כסף ואיזה נכסים.

  חשוב לשכור שירותי עורך דין שיש לו מוניטין של איש מקצוע מוביל בתחומו

  יש מגוון רחב של מצבים שיכולים להוביל לסכסוכי ירושה. עורך דין ערן דוידוב מתמחה בליטיגציה לענייני עיזבון וצוואה עם ותק של 15 שנים בתחום ומוניטין של איש מקצוע מוביל בתחומו.

  הוא מסייע ללקוחות לפתור את רוב סוגי העניינים הקשורים בירושה, וצוות המשרד בראשותו מתגאה בהעברת התיקים הללו קדימה, תוך אסטרטגיית משפט אגרסיבית, ממוקדת, אך מקצועית ואזרחית; עם הימנעות ממלכודות שעלולות לעכב את פתרון סכסוך הצוואה שלכם במשך שנים.

  עורך דין לענייני צוואה מעריך את הזכאות לירושה ואת ערכה

  ברוב המקרים, יש להוכיח כפייה, ירידה ביכולת השכלית או הונאה מוחלטת כדי לפסול את תנאי הצוואה. לפני שכירת שירותי עורך דין לענייני צוואה, יש להבין את מעמד המערער על הצוואה. אם המוריש (המנוח) שוחח איתכם בעבר על ירושה, יש להציג תיעוד בכתב.

  באמצעות התיעוד, ניתן להעריך העריכו את ערך הירושה (בין אם כסף או רכוש). אם מעולם לא התקיים דיון על הירושה, אפילו לא ברמז, יש להציג הערכה גבוהה ונמוכה על מה שניתן היה לקבל באופן סביר בהתבסס על הידע שלכם על עזבונו של המוריש.

  כדאיות שכירת שירותי ייעוץ משפטי

  סכום הירושה ייבדק במסגרת ההתייעצות עם עורך דין לענייני צוואה. שווי הירושה רלוונטי להחלטה בדבר ניהול ההליך,. לכן מומלץ לקחת בחשבון את כל השיקולים לפני שכירת שירותי עורך דין.

  התייחסות לעותק של הצוואה

  לאדם שיוצר צוואה יש את המילה האחרונה לגבי היורשים. אם אתם מאמינים שרצון המנוח השתנה, תחת כפיה או ירידה ביכולת המנטלית, חשוב להבין איך מצב זה נוצר ולמה. בקשו ממנהל העיזבון את הצוואה הנוכחית, ואת כל הגרסאות הקודמות ורשימת הנכסים. לעורך דין ערן דוידוב יש ותק של 15 שנים בדיני משפחה וירושה, והוא יסייע לכם להשיג את העותק של הצוואה ולהגיש ערעור בהקדם.

  עורך דין לצוואות

  עורך דין לצוואות, המכונה גם עורך דין לתכנון עיזבון, מתמחה בסיוע ליחידים ביצירת צוואותיהם וניהולם. עורכי דין אלו מנוסים בתחום תכנון עיזבון ונותנים הדרכה ללקוחות בנושאים הקשורים לחלוקת נכסיהם ולהגשמת רצונותיהם הסופיים. עורכי דין צוואות עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם אנשים כדי להבין את הצרכים והיעדים הספציפיים שלהם, ומבטיחים שצוואותיהם משקפות במדויק את כוונותיהם. הם מעניקים ייעוץ בהיבטים שונים של תכנון עיזבון, כגון קביעת מוטבים, מינוי אפוטרופוסים לילדים קטינים ומזעור חבות המס. כמו כן, עורכי דין צוואות ממלאים תפקיד מכריע בהבטחת שהצוואות שהם יוצרים יהיו תקפות משפטית, מבוצעות כראוי ומתאימות לחוקים ולתקנות הרלוונטיים.

  עורכי דין צוואות

  עורכי דין צוואות עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם לקוחותיהם כדי להבין את הנסיבות, המטרות והדאגות הייחודיות שלהם. הם לוקחים את הזמן כדי להקשיב לרצונות ולמטרות של הלקוחות שלהם, ומבטיחים שהצוואה משקפת במדויק את כוונותיהם. על ידי מתן ייעוץ ותובנות מומחים, עורכי דין צוואות עוזרים ללקוחות לקבל החלטות מושכלות ולנווט את המורכבות של תכנון עיזבון. אחד מהתפקידים העיקריים של עורך דין צוואות היא לוודא שהצוואה תקפה משפטית ומבוצעת כהלכה. יש להם הבנה מעמיקה של החוקים והתקנות החלים על צוואות, והם מנחים את הלקוחות דרך הדרישות המשפטיות כדי להבטיח ציות. זה כולל וידוא שהצוואה נחתמת על ידי המוריש בנוכחות עדים, כנדרש בחוק.

  עורך דין צוואות ערן דוידוב

  בנוסף ליצירת צוואות, עורכי דין לתכנון עיזבון מספקים הדרכה בהיבטים שונים נוספים הקשורים לתכנון עיזבון. הם מסייעים ללקוחות בייעוד מוטבים לנכסים שונים, כגון נכסים, השקעות וחפצים אישיים. עורכי דין צוואות יכולים גם לעזור לאנשים להקים נאמנויות כדי להגן על נכסים, לספק את הצרכים של יקיריהם ולמזער את חובות המס.

  כמו כן, עורכי דין צוואות יכולים להציע ייעוץ לגבי מינוי מנהלי עזבון או נציגים אישיים אשר יהיו אחראים על ביצוע ההנחיות המפורטות בצוואה. הם יכולים לעזור ללקוחות לבחור אנשים אמינים, מסוגלים ומתאימים לטיפול במשימות הניהוליות הכרוכות בתהליך חלוקת העיזבון.

  עו"ד צוואות ערן דוידוב

  מעבר להיבטים הטכניים של יצירת צוואות, עורכי דין אלו מבינים את האופי הרגיש והרגשי של תכנון עיזבון. הם מספקים גישה תומכת וחומלת, נותנים מענה לדאגות הלקוחות ומבטיחים כי רצונותיהם הסופיים יכובדו. הם שואפים ליצור תכנית מאובטחת ומובנית היטב המספקת שקט נפשי למוריש וליקיריהם.

  חשוב לציין שהשירותים הניתנים על ידי עורכי דין בצוואות עשויים להשתנות בהתאם למומחיותם ולחוקים והתקנות הספציפיים של תחום השיפוט שבו הם עוסקים. התייעצות עם עורך דין צוואות מוסמך ומנוסה היא חיונית כדי להבטיח שצורכי תכנון העיזבון שלך ייענו ביעילות ובהתאם לדרישות החוק החלות.

  קידום עורכי דין קידום עורכי דין
  דילוג לתוכן