לייעוץ ראשוני התקשרו: 072-3303347

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  עורך דין צוואות וירושות

  העולם המשפטי הוא עולם מורכב מאד, שמתייחס לאספקטים שונים בחיינו, שייתכן שמרביתנו כלל לא יפגשו בהם. יחד עם זאת, ישנו תחום אחד, שסביר שכל אחד מאתנו יפגוש, הלא הוא תחום הירושות והצוואות. על מנת להסדיר את התחום הזה ולאפשר חלוקה הוגנת ונכונה של רכוש, חשוב לערוך צוואה בעזרתו של עורך דין, המתמחה בכך.

  עורך דין צוואות וירושות הוא הגורם המקצועי שיש לפנות אליו כאשר מעוניינים לערוך צוואה או להתנגד לה ומומלץ לעשות זאת מול עו"ד מנוסה ומקצועי הבקיא בנושא. אך לפני שפונים אליו, כדאי מאד להבין מעט את הנושא ולקבל מידע אודות צוואות וכן מימוש של ירושה.

  עורך דין ירושה

  עורך דין ירושה או עורך דין צוואות מתמחה בטיפול בשינויים של צוואה, חשוב לציין שניהול הצוואה לא אמור להשתנות, גם במקרה של שינוי, כמו במקרה של כתיבת צוואה בפעם הראשונה, יש לבצע זאת בכתב, מול שני עדים, אשר אינם יכולים להיות חלק מהצוואה. חשוב לציין עוד, כי לעיתים הצוואה נחתמת אצל  עורך דין ירושות במרכז או עורך דין צוואות עורך דין ונשמרת אצלו.

  כמובן שכל שינוי ייבדק וייבחן היטב, על מנת שלא יתברר שהשינוי התרחש כתוצאה מלחץ חיצוני או מניסיון לנצל את מצבו של כותב הצוואה. יש לציין שבמקרים רבים, מוגשים על ידי  עורך דין ירושות במרכז ירושה או עורך דין צוואות  צווים לבתי משפט במטרה למנוע את מימושה ולא פעם, לוקח הרבה יותר זמן לממש אותה.

  תפקידו של עוד לענייני ירושה וצוואות הוא להנחות את המצווה כיצד לנסח כהלכה את הצוואה (בהתאם לכללים הקיימים), כיצד לחלק את הרכוש העתידי, וכן לסייע לאותם יורשים פוטנציאליים שרוצים לממש את הצוואה כיצד לעשות זאת נכון או כיצד להגיש התנגדויות, במקרים בהם הדבר רלוונטי.

  עורך דין צוואה

  לא פעם, זוגות ואנשים פרטיים כותבים צוואה ואחרי שנים הם מבקשים לבצע בה שינוי. בדרך כלל זה נובע מסיבות שונות, אותן אנחנו נפרט במאמר זה. עורך דין ירושה או עורך דין לענייני צוואות, הוא יהיה זה שידאג כי השינוי ייערך  על פי החוק כך שיהיה תקף בבית משפט או בכל מקום אחר, לצורך זה.

  הצורך במציאת  עורך דין ירושה או עורך דין צוואות ברור וידוע, היות שינוי צוואה הוא דבר מוכר ושכיח, הוא מתבצע כאמור במקרים שונים, כפי שנוכל לראות. ראשית, כשהסטטוס המשפחתי משתנה. למשל, כשבן או בת זוג נפרדים ומתחתנים מחדש, אז הם משנים את הצוואה, כך שבני הזוג החדשים יחליפו את הישנים.

  שנית, כשילדים חדשים נכנסים לתמונה ויש צורך לחלק את הרכוש והכסף בצורה חדשה. שלישית, כשהמצב הכלכלי משתנה, במצב זה אין ברירה אלא לשנות את הצוואה בשביל להכיל את השינויים. רביעית, לא פעם השינויים נגרמים כתוצאה ממריבות, סכסוכים או השלמות עם בני משפחה וחברים. במצב כזה רוצים לבצע שינויים בצוואה כך שתתאים למצב החדש.

  מהי צוואה?

  צוואה היא מסמך משפטי לכל דבר, במסגרתו מצווה אותו אדם הכותב אותה (ומכאן גם שמה) מה ייעשה ברכושו או בגופו מיד לאחר מותו. מכיוון שמדובר במסמך בעל תוקף משפטי, קובע חוק הירושה משנת 1965, כיצד יש לכתוב את הצוואה, באילו דרכים אפשר לעשות זאת ומה קורה במידה וקיימת צוואה, אך זו איננה עומדת בכל הקריטריונים הנדרשים לצורך כתיבתה.

  קיימים כמה סוגים של צוואות, שבעריכתן או בטיפול בהן בקיא כל עורך דין צוואות וירושות:

  צוואה בכתב יד

  צוואה מסוג זה, וכפי שניתן לנחש, נכתבת בכתב יד על המצווה. צוואה זו בעל תוקף משפטי לכל דבר ועליה לשאת חתימה ואת התאריך שבו היא נכתבה. הבעייתיות בה יכולה לצוץ במקרים של זיופים, למשל, או כאשר היא נכתבה בכפייה.

  צוואה בפני עדים

  סוג זה של צוואה נערך בפני עדים (שניים במספר), הנדרשים לחתום על הצוואה כדי שתקבל את תוקפה המשפטי. צוואה זו יכולה גם היא להיערך בכתב.

  צוואה בפני רשות

  צוואה הנערכת בפני רשות היא זו הנכתבת בפני רשם הירושה, בפני בית המשפט לענייני משפחה או בפני בית דין דתי (בהתאם לדתו של הכותב אותה). צוואה מסוג כזה יכולה להיערך על ידי הקראתה לפרוטוקול או באמצעות הגשתה לשופט.

  צוואה בעל פה

  צוואה זו היא המורכבת מבין סוגי הצוואות שבהן נתקל לרוב כל עורך דין צוואות וירושות, שכן היא נערכת בעל פה וללא כל תיעוד כתוב פעמים רבות. כדי שתקבל את התוקף המשפטי הנדרש לה, צריכים להתקיים כמה תנאים: על המצווה אותה להאמין כי הוא אכן עתיד לסיים את חייב בקרוב, עליה להיערך בפני שני עדים, עליה להיות מתועדת במסגרת זיכרון דברים ובזמן אמת, ועליה להיות מופקדת אצל רשם הירושה. יחד עם זאת, אם המצווה שמסר אותה לא נפטר בתוך חודש מיום מסירתה, תבוטל הצוואה ללא כל התראה.

  מהם התנאים שהחוק מחייב?

  על מנת שצוואה תהיה עם תוקף משפטי נדרשים הן הצוואה והן תהליך עריכתה לעמוד במספר תנאים. ראשית, אם זו צוואה בעל פה, הרי שחייבים להתקיים התנאים שצויינו מעלה. שנית, עליה להיות חתומה על ידי עורך דין ולהיות מוגשת לרשם הירושה. רק כך אפשר יהיה להוציאה לפועל, לממש ולבחון אותה כהלכה.

  אילו סוגי התנגדויות לצוואות מעלים?

  עורך דין ירושה מוצא את עצמו לא אחת מתמודד עם מצבים של התנגדויות למצבים. עורך דין כזה, בהיותו בקיא בכל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות, יודע כיצד עליו לפעול ומה ביכולתו לעשות על מנת להתמודד עם המצב כהלכה. ברשימת ההתנגדויות לצוואות, איתן עשוי להתמודד עורך דין צוואות וירושות, אפשר למצוא: כתיבת צוואה במסגרת כפייה או תחת איומים, טעות סופר בצוואה שיכולה להוביל לסתירות ולעמימות בתוכן שבה, צוואה שאיננה חוקית, שכן סותרת את החוק וגם את המוסר הטבעי ועוד. בכל מקרה, כאשר מעוניינים להתנגד לצוואה חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין צו ירושה שיעשה זאת עבור המתנגדים.

  איך ניתן לממש צוואה ואיך ניתן להתנגד לצוואה?

  כדי לממש צוואה יש לפנות לרשם הירושה כדי לקבל "צו קיום צוואה". את הדבר ניתן לעשות בסיועו של עורך דין ירושה ערן דוידוב המגיש בפועל את אותה בקשה. כדי לקבל את הצו יש להמתין תקופת ביניים וכן לפרסם את הבקשה בעיתונות. כך ניתן ליידע באופן פומבי את כל הצדדים שהדבר עשוי להיות רלוונטי להם ולאפשר להם, אם ירצו, להביע את התנגדותם לאותה צוואה. כדי להתנגד לצוואה יש להגיש את הבקשה בפני בית המשפט לענייני משפחה.

  למה עם ערן דוידוב?

  מעוניינים לערוך צוואה, או אולי להתנגד לצוואה שנכתבה? עו"ד ערן דוידוב, המתמחה בתחום דיני המשפחה והירושה ומביא אתו ניסיון של למעלה מ-15 שנה, הוא הכתובת המתאימה לפנות אליה. עו"ד דוידוב יספק לכם את המענה המשפטי הנדרש לכם בעניין הצוואה ואת כל הפתרונות הנלווים הנוספים, שלהם תזדקקו. לייעוץ ראשוני ומענה לשאלות נוספות, צרו קשר בטלפון 072-3303347.

  לייעוץ ראשוני התקשרו:
  072-3303347

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:
   עו"ד גירושין וצוואות

   עו"ד ערן דוידוב מתמחה למעלה מ-15 שנים בתחום דיני המשפחה והירושה, לרבות ייצוג משפטי בבית המשפט לעניני משפחה ובבית הדין הרבני.

   משרדנו מעניק שירות אישי, לאורך כל הייצוג המשפטי, ולאור ניתוח מקצועי, עובדתי ומשפטי גם יחד, ובחינת כלל השיקולים הרלוונטיים, נבחרת אסטרטגיה משפטית, המתאימה להשגת כלל המטרות, יצירתית, התפורה למידות הלקוח או הלקוחה, והמבטיחה ניהול מקצועי, יצירתי ומיטבי של התיק המשפטי.

   משרדנו דואג לשיתוף ועירוב הלקוח או הלקוחה בהתקדמות ההליך, ומתן הסברים ועדכונים שוטפים, זאת בין היתר, על מנת לבחון מחדש, בכל עת, התקדמות ההליך בהתאם למטרות ולאינטרסים שהוסכמו ונבחרו במשותף, תוך שימת הדגש על חשיבה מקורית, יוזמת, יצירתית, חדשנית, על מנת להעניק הייעוץ והייצוג המשפטי המקצועי המירבי.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן