לייעוץ ראשוני התקשרו: 072-3303347

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  התנגדות לצו ירושה

  מה זה התנגדות לצו ירושה

  ניתן לתבוע קיום צוואה במהלך בקשה לצו קיום צוואה, אך לא כל אחד יכול להגיש התנגדות לצו ירושה. כך, לדוגמה, אין אפשרות לערער על צוואתו של בן משפחה רק מתוך אמונה שעדיף שביתו יעבור לרשות קרוב משפחה אחר.

  עורך דין ערן דוידוב, מומחה לדיני משפחה וירושה, מלווה משפחות בתהליכי מימוש צוואות וירושות, והתנגדויות לצוואות, עד להשגת חלוקה הוגנת של העיזבון, שתואמת את העדפות והנחיות המוריש.

  האם אתה יכול לתבוע כדי להגיש התנגדות לצו ירושה?

  על פי חוק הירושה יורשים או "בעלי עניין" בלבד רשאים להגיש התנגדות לצו ירושה, ורק מטעמים משפטיים תקפים. חוק הירושה מזהה "בעלי עניין" כיורשים (בני משפחה), מוטבים, נושים וגורמים אחרים שיש להם זכות קניינית או תביעה נגד העיזבון המנוהל. סיבות משפטיות תקפות להתנגד לצוואה כוללות:

  • אי כושרו של הנפטר בעת כתיבת הצוואה.
  • הונאה או מי שמפעיל השפעה בלתי הוגנת על המוריש.
  • עדים לא מספיקים או לא הולמים שנכחו בעריכת הצוואה.
  • הוראות שכתובות באופן מעורפל או שאינו ברור בצוואה.
  • קיומה של צוואה תקפה חדשה שנערכה מאוחר יותר, ומבטלת את הצוואה הישנה.

  מי רשאי להגיש התנגדות לצוואה?

  הדרישה העיקרית להגשת התנגדות לצו ירושה היא "מעמד משפטי". האדם היחיד שיש לו מעמד משפטי לערער על צוואה ולתבוע ירושה הוא אדם שאינו מוטב, אבל יירש לפי הצוואה אם ​​שופט יראה שהצוואה אינה חוקית.

  מעמד משפטי הוא הדרישה הראשונה הנדרשת כדי לערער על צוואה. יש להוכיח ששם המערער נכלל בצוואה (או שהיה צריך להיכלל).

  עורך דין מומחה לצוואות מעריך את סיכויי הצלחת ערעור על צוואה

  לא כל כך פשוט לקבוע למי יש עמדה או סיבה להגיש התנגדות לצו ירושה. עורך דין ערן דוידוב מומחה בתכנון עיזבון, עם ותק של 15 שנים בתחום, והוא יעיין בעותק מהצוואה כדי לספק ייעוץ משפטי להבטחת האינטרסים הפיננסיים של המערער על הצוואה. מומלץ להתחיל בתהליך היום התייעצות עם משרדנו.

  קידום עורכי דין קידום עורכי דין
  דילוג לתוכן