לייעוץ ראשוני התקשרו: 072-3303347

השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  אי תשלום מזונות

  מי נושא את נטל המזונות וכיצד נעשת החלוקה?

  בחודשים האחרונים, עלה לכותרת נושא גובה דמי מזונות ילדים. אחרי שנים בהן היה ברור מאליו שבנטל המזונות נושא הגבר, הן מסיבות הלכתיות דתיות והן מסיבות חברתיות, שכן הגבר מרוויח, בדרך כלל, הרבה יותר מהאישה, הרי שכיום ישנם קולות שקוראים לנהוג אחרת.

  טענה זאת עולה מסיבות רבות, ואין סוף מקרים בהם יש צורך לבחון מחדש את חלוקת נטל המזונות. אחד המקרים לדוגמה זה כאשר הגבר צריך לדאוג למזונות אך אינו בעל מקור הכנסה. ישנם מקרים קיצוניים אף יותר בהם המעביד הקודם אף הכתים את התיק האישי של העובד באמצעות עו"ד דיני עבודה ולכן האב נופל בכובד נטל המזונות.

  כיום הטענה היא שבתיקי מזונות, יש צורך לבחון את גובה ההכנסה של שני הצדדים ולפיו להחליט, כמה כל צד אמור לשלם כשהמטרה היא ליצור שוויון יותר במתן מזונות. חשוב לומר, שההחלטה בנושא עדיין לא התקבלה, בגלל ביקורות קשות שנשמעו מצד ארגוני נשים אשר טוענות שהשינוי יפגע בהן ובילדים.

  על מנת להבין מדוע עלתה טענה שיש צורך לבצע שינוי, וחשוב לומר, השינוי הוא לא בגובה דמי מזונות ילדים אלא בשאלה מי משלם את המזונות ואיזה חלק כל אחד משלם, אנחנו נסביר כיצד זה בנוי היום וכיצד זה אמור להיות בנוי אצל עו"ד מזונות במידה והשינוי יתבצע.

  כיום, המזונות מתחלקים באופן הבא, האב משלם מזונות לילד עד גיל שש באופן מלא, עד גיל 15 יש חלוקה בין שני ההורים, ובזמן השירות הצבאי האב משלם שליש. מזונות ילדים כוללים ביגוד, הנעלה, מזון, חינוך, צרכים בריאותיים, חלק יחסי בדיור (וכל מה שמשתמע מכך) ועוד. כמו כן, על האב לשלם חוגים, בילויים, טיולים ומתנות. הרעיון בתיקי מזונות הוא, שאיכות וסגנון החיים של הילדים לא ייפגעו כתוצאה מהגירושים.

  מדוע עלתה טענה שיש צורך לבצע את השינוי? משלוש סיבות עיקריות, ראשית, המצב הנוכחי הוא נטל כלכלי על האבות, איכות החיים שלהם נפגעת מאוד.

  שנית, חוסר השוויון במצב הקיים. האב משלם את רוב צרכיו של הילד, בעוד שהאם משלמת פחות. כאן המקום להדגיש, שעם זאת, האם היא זו שמטפלת בילד, בוודאי אם מדובר בילד עד גיל 6, אז על פי חזקת הגיל הרך, הילד נמצא בחסות האם. כלומר, האב משלם, והאם מטפלת.

  שלוש, צריך לומר, גובה מזונות ילדים נקבע על פי מודל חברתי שהיה קיים בעבר, כיום נשים מרוויחות הרבה יותר, גם אם לא באופן שוויוני לגבר. לכן צריך גם להתאים את המודל של תשלום עו"ד מזונות, למודל השכר בימנו.

  אם אתם זקוקים לעו"ד מזונות, זה הזמן ליצור איתי קשר. שמי עו"ד ערן דוידוב ואני מתמחה בדיני משפחה ובפרט בדיני עו"ד מזונות ותביעת מזונות. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר ואני אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל עניין ונושא. 

  יכול לעניין אותכם: הסכם מזונותגביית מזונותסכסוך מזונות.

  לייעוץ ראשוני התקשרו:
  072-3303347

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:
   עו"ד גירושין וצוואות

   עו"ד ערן דוידוב מתמחה למעלה מ-15 שנים בתחום דיני המשפחה והירושה, לרבות ייצוג משפטי בבית המשפט לעניני משפחה ובבית הדין הרבני.

   משרדנו מעניק שירות אישי, לאורך כל הייצוג המשפטי, ולאור ניתוח מקצועי, עובדתי ומשפטי גם יחד, ובחינת כלל השיקולים הרלוונטיים, נבחרת אסטרטגיה משפטית, המתאימה להשגת כלל המטרות, יצירתית, התפורה למידות הלקוח או הלקוחה, והמבטיחה ניהול מקצועי, יצירתי ומיטבי של התיק המשפטי.

   משרדנו דואג לשיתוף ועירוב הלקוח או הלקוחה בהתקדמות ההליך, ומתן הסברים ועדכונים שוטפים, זאת בין היתר, על מנת לבחון מחדש, בכל עת, התקדמות ההליך בהתאם למטרות ולאינטרסים שהוסכמו ונבחרו במשותף, תוך שימת הדגש על חשיבה מקורית, יוזמת, יצירתית, חדשנית, על מנת להעניק הייעוץ והייצוג המשפטי המקצועי המירבי.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן